Цей вид фізичного навантаження залучає до роботи 84% м'язів, впливає на серцево-судинну, а також дихальну системи, зміцнює зв'язки. Незважаючи на те, що тренування на гребному тренажері є досить трудомісткими, ці заняття відносять до навантажень, що щадять. Біомеханіка веслування має важливу особливість - під час роботи веслами або її імітації, вплив на зв'язково-суглобову систему максимально природний і безпечний з точки зору травм.

Якщо говорити про протипоказання, то потенційно небезпечне веслування може бути для людей з ушкодженнями та захворюваннями хребта. Тому, маючи проблеми такого плану, перед заняттями на тренажері краще проконсультуватися у лікаря.

Вплив гребного тренажера на людину

Незалежно від конструкції, всі гребні тренажери використовують той самий принцип роботи. Під час тренування, користувач опускається на рухомому сидінні вздовж напрямної вниз, а потім, відштовхуючись ногами і роблячи зусилля м'язами рук та плечового пояса, повертається назад у вихідне положення. При переміщенні атлету доводиться долати навантаження, яке створюється механізмом тренажера.

Як ми вже говорили, під час веслування навантажуються всі відділи тіла: спина, ноги, плечовий пояс, прес, сідниці. Якщо рухи в тренажері виконуються правильно, навантаження розподіляється по організму практично рівномірно. Для бажаючих «підсушити» це кардіо обладнання підходить ідеально. За годину тренування, залежно від старанності та вибраної програми, можна скинути від 500 до 800 калорій. Веслування рекомендують навіть людям, які мають середній ступінь ожиріння – спалювання зайвої ваги відбувається без різкого стрибка тиску, небезпечного для гіпертоніків.

У кросфіті професійні гребні тренажери особливо затребувані. Ці снаряди, одні з небагатьох, однаково добре підходять як професіоналів, так новачків функціонального тренінгу. Веслування улюблене серед кросфітерів за те, що цей тренажер не обмежує атлетів у швидкості виконання вправи та навантаження. Під час занять все залежить виключно від фізичної форми спортсмена і будь-який, навіть найменший прогрес, стає відразу видно.

Популярні помилки, що стосуються гребних тренажерів

Оскільки гребне обладнання поки що є для багатьох екзотикою, навколо нього сконцентровано чимало міфів та оман. Нижче наводяться найпоширеніші їх.

Веслувальний тренажер - обладнання виключно для кросфіту. Це не так – спортивні снаряди такого типу мають великий попит у фітнес-клубах різного формату і навіть у реабілітаційних центрах. У США важко знайти тренажерний зал, де ця техніка відсутня – обладнання для веслування можна зустріти як у великих фітнес-центрах, так і у шкільних спортивних залах;
Веслування абсолютно протипоказане людям, які мають проблеми зі спиною. Поза сумнівом, робота «на веслах», як і будь-яке інше фізичне навантаження, може викликати загострення захворювань хребта. Але це не означає, що тренування протипоказані за будь-яких хвороб спини. На запитання – можна чи ні, відповідь напевно знає лікар. У деяких випадках, заняття веслуванням входять до реабілітаційного курсу або комплексу вправ лікувальної фізкультури;
Заняття на гребному тренажері розвивають лише витривалість. Веслування комплексно впливає на весь організм і сприяє як збільшенню витривалості, так і розвитку м'язів. Також тренування на цьому кардіо-обладнанні відмінно спалюють жирові відкладення.
Якщо ви хочете використовувати фітнес-обладнання з комерційною метою, то вам варто обов'язково придбати професійний гребний тренажер, розрахований на експлуатацію в режимі non-stop. Такі моделі, недорого та з безкоштовною доставкою по Україні, пропонує придбати компанія ТОВ «Топфітнес».