Фітнес-клуб зі звичайного тренажерного залу з додатковим набором сервісів поступово перетворився на комплексний проект, в якому органічно поєднуються безліч служб, методик і факторів, спрямованих на фізичний розвиток людини, її оздоровлення, а також організацію відпочинку її душі та тіла. Фітнес-клуб більше не преміальний аналог «гойдалки», а заклад зовсім іншого класу та призначення, розрахований на найширше коло клієнтів із різними цілями та запитами. Обладнання для фітнесу для цього бізнесу підбирається зараз теж за особливими критеріями, з урахуванням не лише ефективності, а й комфортабельності.

У здоровому тілі…
Ядром сучасного фітнес-клубу, як і раніше, є тренажерний зал. Він традиційно поділений на кардіо та силову зону, які можуть мати більш спеціалізовані підрозділи. Наприклад, силова зона може складатися з підзони вільних ваг і вантажоблокових тренажерів, а також майданчика обладнання, такого як гребний тренажер Concept2.

У багатьох клубах з'явилися останні роки зони кросфіту - функціонального тренінгу, що вимагає спеціалізованого інвентарю. Тренажери для кросфіту, кросфіт-станції, обладнання для силового екстриму та спортивної гімнастики дуже потрібні у відвідувачів тренажерних залів та їх наявність значно розширює аудиторію клубу. Особливо варто відзначити такий модний напрямок кардіо тренувань, як групові заняття на сайклах, для яких нерідко виділяють особливе приміщення.

Також варто згадати зали боксу, карате та вільної боротьби, які майже ніколи не порожні. Жоден серйозний фітнес-клуб не обходиться без залів групових занять. Це універсальні приміщення, де можна проводити будь-які тренування, починаючи від аеробіки та закінчуючи тай-бо та стрип-пластикою. Зазвичай оснащення таких залів включає верстати і дзеркала для гімнастики, спеціальне звукове обладнання та елементи кріплення для пілонів та інших навісних оснасток.

У залах для групових занять проходять також заняття з класичної та хатха-йоги, тренування для «груп здоров'я» та вагітних, танцювальні уроки та багато іншого. Досить просторий зал, що має спортивне покриття для підлоги та якісну припливно-витяжну вентиляцію – це надійна інвестиція в бізнес, так він універсальний і може адаптуватися під безліч модних напрямків фітнесу.

Додаткові послуги фітнес-клубів, затребувані в Україні
Маючи у своєму розпорядженні просторе приміщення або навіть цілу будівлю, можна обладнати не лише тренажерний зал, сауну та басейн. У списку послуг, попит на які тільки зростає з кожним днем, такі напрямки:

Скалодром;
Міні-футбол;
Великий теніс;
Пінг Понг;
Сквош.
Користуються попитом дитячі ігрові та спортивні зони при клубах, де діти можуть цікаво і з користю провести час і дочекатися батьків, що тренуються в залі. Іноді для наймолодших відвідувачів обладнають справжні спортивні зали, де представлено професійне обладнання для фітнесу, найбільш актуальне для дітей та підлітків

Все частіше спортивні клуби, замість традиційної сауни, отримують повноцінні SPA-центри з турецькою та російською лазнею, кабінетами масажу, стоуно- та ароматерапії та навіть солярієм. Рідше зустрічаються фітнес-центри із власними салонами краси та косметологічних послуг. Виявляється, є охочі прямо після серії підходів на кардіо-силовій станції Avanti CG6 відправитися робити собі укладання, нарощування вій або манікюр. Що ж, якщо клієнт має таке бажання – клуб має піти назустріч, тим більше, що при гарній рекламі та правильній організації бізнесу, салоном можуть користуватися не тільки відвідувачі фітнес-клубу, але всі бажаючі.

Оздоровчі послуги можуть бути представлені лікувальною фізкультурою та навіть гідромасажними кабінетами. Нерідко до штату фітнес-клубів, де є такі сервіси, входить власний лікар-фізіотерапевт, який може проконсультувати клієнта та правильно скласти графік процедур.

Персональні тренування
Але найпопулярнішим видом послуг у тренажерних залах та фітнес-клубах залишаються персональні тренування. Їх проводять не лише у тренажерному залі чи кроссфіт-зоні, а й у басейні, залі боксу та навіть на скеледромі. Індивідуальний підхід дозволяє досягти відмінних результатів, особливо якщо спеціаліст у галузі фітнесу розробить персональну програму тренувань та раціон харчування для клієнта. Скинути зайву вагу, наростити м'язи, використовуючи сучасні силові тренажери та власну вагу, розвинути витривалість та спритність, навчитися самообороні, освоїти ази великого тенісу та сквошу – з усім цим може допомогти досвідчений тренер чи сертифікований інструктор.

Фітнес-бари та кафе
Був час, коли шанувальники здорового способу життя самі готували собі протеїнові та амінокислотні коктейлі, соки та смузі, щоб випити їх у процесі тренування або одразу після неї. У наші дні необхідності носити з собою пляшки та шейкери немає, адже майже у кожному спортивному клубі є фітнес-бар. Там можна не тільки замовити на вибір коктейль із протеїну, 

гейнер або енергетик, але й придбати протеїнові та злакові батончики, снеки та багато іншого. При цьому фітнес-кафе може бути орієнтованим на рекомендації тренерів та дієтологів та одразу пропонувати збалансовані рішення для тих чи інших цілей.

Наша стаття не може претендувати на вичерпну повноту інформації на тему, оскільки перерахувати все, що можна зустріти в українських фітнес-клубах, неймовірно складно. Але якщо вам потрібні свіжі ідеї, як зробити ваш бізнес ще орієнтованішим на клієнта, то експерти компанії ТОВ «Топфітнес» з радістю вам допоможуть. За 14 років роботи на ринку фітнес-індустрії ми накопичили великий досвід організації та комплектації залів різних напрямків та спеціалізацій. Тому якщо ви хочете організувати у своєму клубі студію з професійними спинбайками або тенісний зал, ми напевно зможемо бути вам корисними!