Візит до лікаря
Зміна способу життя, та ще й така кардинальна – це завжди серйозний удар по організму. Тому, перш ніж вирушити до фітнес-клубу, загляньте до свого сімейного лікаря та розкажіть про свої плани. Буде непогано, якщо ви пройдете кардіограму під навантаженням і переконаєтесь, що ваше серце добре сприймає фізичні вправи. Також варто перевірити тиск, гормональний фон та роботу ендокринної системи. Якщо у вас є хронічні діагнози, що не рідкість після 40, дізнайтеся, чи можна з ними відвідувати заняття в тренажерному залі.

Індивідуальна програма
Чим рідше людина піддавала свій організм фізичним навантаженням, тим більше обдумано йому потрібно поводитися у фітнес-клубі. Ідеальним рішенням можна вважати тренування з інструктором з фітнесу, принаймні спочатку, поки ви не освоїтеся. Якщо послуги спеціаліста для вас дорогі, то витрачіться, хоча б, на складання професіоналом індивідуальної програми. Наявність плану тренувань допоможе відразу почати рухатися до наміченої мети, а не вчитися на своїх помилках і тупцювати на місці.

Тренуйтеся в компанії
Не робіть поширену серед новачків помилку – не уникайте людей. Повірте, тренажерний зал зовсім не те місце, куди приходять обговорити один одного і посміятися з початківців. Будь-які тренування, силові чи кардіо, «заходять» краще в компанії, де панує здоровий позитивний настрій. Крім цього, якщо у вас виникнуть труднощі або питання, як використовувати обладнання для фітнесу, вам завжди нададуть допомогу. Ну і ніхто не скасовував змагальний дух, який відмінно мотивує.

Збалансовані заняття
Не потрібно вдаватися в крайнощі і налягати на кардіо чи силові вправи з тренажерами. Якщо у вас немає протипоказань, ви не повинні уникати цих видів навантаження. Потрібно лише подбати про те, щоб не перестаратися, інакше гаряче бажання відвідувати фітнес-клуб може помітно охолонути. Щоб не стати жертвою перетренованості в перші дні занять, починайте підвищувати навантаження дуже поступово і не женіться за рекордами. Ви повинні працювати на 50-60% від своїх максимальних можливостей – це дасть найкращий результат у перші півроку тренувань.

Чого треба уникати
Якщо ви тільки почали тренуватися, то потрібно запам'ятати ряд правил, які допоможуть позбавитися травм. Не варто включати у свої тренування на початковому етапі важкі базові вправи, такі як станова тяга або присідання зі штангою. Для цього є спеціалізовані професійні тренажери, які забезпечать правильне виконання. Наприклад, таке обладнання як гакк-машина зможе замінити вам присідання та дозволить тренувати ноги якісно та безпечно.

Вам не варто вдаватися до скручування тіла, особливо з навантаженням – такі вправи після 40 років створюють ризик для хребта. Ви зможете почати виконувати будь-які комплекси на власний розсуд, коли перейдете з розряду новачків у впевнені любителі. До цього моменту ви знатимете, як краще використовувати обладнання та порівнювати навантаження та свої можливості.

Фітнес як спосіб життя
Якщо ви серйозно вирішили змінити своє життя, то професійні кардіотренажери та силові станції для вас не повинні бути єдиним засобом досягнення мети. Фітнес-клуб може закритися на ремонт або карантин, а ви можете поїхати у відрядження або у відпустку – це не повинно заважати вам рухатися вперед. Не маючи доступу до спортивного інвентарю та обладнання, ви можете продовжувати тренування з власною вагою, на турніку чи брусах або просто віджимаючись від підлоги та роблячи планку.

Біг на свіжому повітрі чудово замінює найсучасніший орбітрек, а справжній велосипед може подарувати більше радості, ніж просунутий тренажер для сайкл-студії. Але навіть якщо у вас немає можливості бігати або їздити на велосипеді, рух має бути присутнім у вашому повсякденному житті. Намагайтеся просто більше ходити і робіть це енергійно, даючи хороше навантаження на м'язи ніг, органи дихання та серцево-судинну систему.

Не забувайте про живлення - воно має бути правильно підібране відповідно до навантажень і органічно вписуватися в режим. Не варто щільно їсти перед тренуванням, якщо ви не хочете її собі зіпсувати - ви повинні бути просто ситими або навіть відчувати невелике почуття голоду. І пам'ятайте – починати можна у будь-якому віці, навіть після 60, але завжди потрібно це робити з розумом!