Особливості сучасного фітнесу

Сучасні фітнес клуби разюче відрізняються від тих «качалок», які ми пам'ятаємо з 90-х. Сьогодні клієнти висувають безліч вимог, лише частина яких має відношення до оснащення залу та його персоналу. Відвідувачів тренажерних залів цікавить наявність комфортних умов для занять – вони готові платити свої гроші лише за відвідування клубу, де є кондиціонери, система вентиляції, душ, привабливий інтер'єр. Запити з кожним роком зростають, тому можна впевнено говорити, що майбутнє за сучасними фітнес клубами, обладнаними за останнім словом техніки.

Для того, щоб відкрити фітнес-клуб з нуля, вартість якого буде вам по плечу, не потрібно шукати величезний зал з басейном і великим холом. Для успішного старту достатньо знайти затишне приміщення площею 200-250 м2, розташоване у пожвавленому районі. Такий невеликий зал буде набагато простіше привести у відповідність до запитів сучасних відвідувачів без величезних вкладень. Гроші перспективніше вкладати в якісне професійне обладнання для фітнесу та досвідчений персонал, ніж в оренду величезних площ, які ще треба змусити приносити дохід.

У наші дні вартість відкриття фітнес клубу суттєво залежить від його розташування. Якщо ви вирішили орендувати приміщення у центрі міста, то маєте бути готові до того, що його оренда обійдеться чималих грошей і, перш ніж зал почне приносити відчутний дохід, доведеться кілька років працювати без прибутку, створюючи клубу репутацію та напрацьовуючи постійних клієнтів.

Приміщення для фітнес клубу

При виборі приміщення для фітнес клубу необхідно приділити пильну увагу наступним факторам:
Зал повинен знаходитися у зручному для клієнтів місці – неподалік транспортних розв'язок. Також потрібно подбати про те, щоб поряд розташовувалося паркування. Краще вибирати щільно населений район із багатоповерховою забудовою. У радіусі 2-3 кілометрів з вашим клубом не повинно бути інших тренажерних залів. Приміщення повинно мати систему вентиляції, що функціонує. У залі має бути душова та санвузли.

Серйозним плюсом може стати наявність сауни, оскільки ця послуга є надзвичайно затребуваною. Якщо ви припускаєте надавати послуги забезпеченим клієнтам, потрібно врахувати, що для цієї категорії відвідувачів необхідний особливий сервіс. Практика показує, що VIP-контингент надає перевагу клубам, у яких є такі опції як солярій, масаж та спортивний бар.

Ідеальний варіант вирішення питання приміщення – це придбання їх у власність. Нескладно підрахувати, яку суму обійдеться оренда залу за рік і зробити відповідні висновки про доцільність такої покупки.

Устаткування для фітнес-клубу

Запитуючи, як відкрити фітнес клуб з нуля в Україні, не можна втрачати такий важливий момент як придбання обладнання. Сьогодні відвідувачі мають достатньо досвіду, щоб вибирати зал з його оснащення та обійтися примітивними тренажерами аматорського рівня не вдасться. Щоб клуб мав високу привабливість і швидко почав окупати вкладені кошти, варто купити професійні тренажери, виготовлені авторитетними виробниками. Устаткування має враховувати запити відвідувачів, надаючи їм широкі можливості для реалізації різноманітних тренувальних програм. У хорошому тренажерному залі мають бути:

  • Кардіо тренажери, такі як бігові доріжки, велотренажери, орбітреки та степери;
  • Силові тренажери, як вантажоблокові, так роботи з вільними вагами;
  • Гантельні ряди із цільно-вагових снарядів;
  • Олімпійські грифи із комплектами дисків;
  • Лавки, стійки та підставки;
  • Стійки для зберігання гантелей та дисків.

Купуючи до залу додаткове обладнання, ви збільшуєте його привабливість для вужчих категорій відвідувачів. Наприклад, оснащуючи клуб обладнанням для кросфіту, ви можете розраховувати на відвідувачів, які займаються цим видом спорту, а купуючи медболи, м'ячі для фітнесу та степ-платформи, ви робите свій зал цікавим для представниць слабкої статі, які бажають позбутися зайвої ваги.

Обладнання для тренажерного залу – це дуже серйозна стаття витрат, але заощаджувати на придбанні тренажерів та аксесуарів не можна. Відмінним виходом із ситуації може стати придбання професійного обладнання для залу у лізинг – у цьому випадку тренажери поступово окупатимуть себе самі, не збільшуючи фінансового навантаження на ваш бюджет.

Неминучі регулярні витрати

Не варто забувати про те, що крім витрат на придбання обладнання та оренду приміщення, доведеться мати справу і з неминучими щомісячними витратами, до яких входять:

  • Щомісячні комунальні платежі;
  • Заробітна плата працівникам;
  • Податки;
  • Ремонт та обслуговування обладнання;
  • Реклама.

Персонал тренажерного залу – один із важливих факторів, що впливають на його популярність. Професійні інструктори з великим досвідом роботи можуть стати більш ефективною рекламою, ніж банери в Інтернеті та ролики на місцевому телебаченні.

Також потрібно враховувати і особисті якості співробітників – нерідкі випадки, коли клієнти залишають зал, не знайшовши спільної мови з тренером.
Перш ніж розпочинати свою справу, завжди варто ретельно прорахувати рентабельність підприємства, вивівши всі витрати та визначивши окупність. Ця характеристика може серйозно відрізнятися для різних залів, залежно від розташування, площі, параметрів обладнання та кваліфікації персоналу.

На чому можна і на чому не можна економити

Прораховуючи витрати на початковому етапі, потрібно знати, які з них є першочерговими, а без яких можна взагалі обійтися. У жодному разі не можна економити на комфорті клієнтів, обладнанні та оплаті праці персоналу, оскільки відомо чимало випадків, коли економія навіть на одній із цих статей витрат призвела до закриття залу. Наявність системи вентиляції, кондиціювання та якість сантехніки відіграють важливу роль для багатьох відвідувачів і часто клієнти йдуть в інший фітнес клуб, не отримавши певних зручностей. Сучасні тренажери та професійні інструктори – це основа успіху, тому потрібно бути готовим до придбання гарного обладнання та найму спеціалістів високого класу. Чи варто говорити, що інструктори такого рівня навряд чи погодяться працювати за символічну плату.

Декілька «секретів», перевірених часом і допомагають економити на початковому етапі:
Якщо ви вирішили відкрити фітнес клуб у маленькому місті, то не варто розгортати масштабну рекламну компанію на телебаченні та радіо. Інформація в таких населених пунктах розходиться дуже швидко від людини до людини, тому буде цілком достатньо яскравою вивіски, що запам'ятовується, розклеєних по місту оголошень і реклами на місцевих Інтернет-ресурсах.

Можна серйозно заощадити на оздобленні приміщень – відвідувачі тренажерних залів рідко звертають увагу на стелі та стіни приміщення – достатньо, щоб вони виглядали обережно. Замість оригінальних конструкцій із гіпсокартону та дорогих дерев'яних панелей можна використовувати якісну фарбу приємних відтінків.

Обладнання для залу може бути не дорогим, але обов'язково якісним. Клієнти не цікавляться вартістю тренажерів – їх більше турбує їхня функціональність та безпека. Якщо ви поки що нові пристрої від хороших брендів вам поки не по кишені, то можна купити б/в тренажери з Європи або США. Згодом технічну базу можна буде поступово модернізувати, а хороші тренажери від авторитетних виробників завжди знайдуть свого покупця.

Крім описаних вище моментів, при відкритті фітнесу клубу доведеться мати справу і з іншими проблемами, такими як оформлення документів, взаємодія з державними службами, що перевіряють, і т.д. Цього не варто боятися - власники всіх клубів неминуче стикаються з цим і через зовсім небагато часу всі ці клопоти стануть для вас менш значущими.