У США з'явилися антикоронавірусні спортзали. Як вони працюють?
Як організовано роботу в американських фітнес-клубах, які загнали в жорсткі карантинні рамки? Частина тренажерних залів була змушена прийняти вимоги влади та обмежити кількість відвідувачів до мінімуму. Професійні силові тренажери та кардіо обладнання у цих залах розставили з урахуванням дотримання соціальної дистанції, а відвідування організували у відповідність до графіка. Таким чином, клуби втратили майже третину своїх клієнтів, але їхні власники раді, що їм дозволили відкритися. Такий спосіб організації тренувань до карантину типовий не тільки для США, але і для багатьох інших країн, де після тривалої перерви, нарешті, дозволили тренуватися у залах.

«Антикоронавірусний» фітнес по-американськи
Але є в США і фітнес-клуби, які пішли іншим шляхом, який також не суперечить санітарно-епідеміологічним вимогам. Там встановили перегородки, розділивши всю площу зали на індивідуальні осередки. Кожна з них розрахована на одного відвідувача, причому всередині неї є невеликий гантельний ряд, гриф, млинці та інший, незамінний у тренувальному процесі інвентар. Таким чином, цим залам вдається приймати більше клієнтів, ніж тим, де захищають відвідувачів дистанцією.

Плексигласові або каркасні поліетиленові ширми, висота яких перевищує людське зростання, не допускають передачі вірусу повітряно-краплинним шляхом. Персональний інвентар також знижує ймовірність зараження, тому що в процесі тренування до нього торкається лише одна людина. Після того як відвідувач іде в роздягальню, персонал клубу ретельно дезінфікує осередок і обладнання для фітнесу, що знаходиться в ній.

Прозорі перегородки хоч і захищають людей від інфекції, але не заважають бачити один одного і навіть спілкуватися. Завдяки ним у тренажерному залі зберігається одна з найважливіших переваг, через яку клуби вибирають для себе навіть ті, хто може собі дозволити персональний тренажерний зал будинку.

На жаль, така система може бути використана тільки в зоні вільної ваги та в залах групових занять. З тренажерами все набагато складніше, тому що навіть найфешенебельніший клуб Беверлі-Хіллз навряд чи стане постачати кожного відвідувача індивідуальним гребним тренажером Concept2 Model D Black PM5 або гак-машиною. Тому частина тренування проходить все одно в загальному приміщенні з розставленими по різних кутах апаратами.

Піонер «антикоронавірусного» фітнесу
Як у будь-якому іншому починанні, в організації «антикарантинного» фітнесу в осередках є піонери. Одним із перших нову концепцію зали втілив у життя Піт Сапсін – власник бюджетного фітнес-клубу, розташованого біля одного із пляжів у Каліфорнії. Спочатку бізнесмен розглядав варіант виготовлення перегородок з плексигласу або листового акрилу, але, після нескладних підрахунків, стало зрозуміло, що вигідніший варіант – осередки зі стінками з поліетилену. Недорогий матеріал можна легко замінити при пошкодженні, а всі конструкції, після того як все закінчиться, можна легко розібрати і компактно скласти для зберігання.

Зараз у силовій зоні клубу можуть одночасно тренуватися 9 відвідувачів, що вдвічі менше ніж до карантину, на все ж таки вдвічі більше, ніж якби використовувався дистанційний метод. Площа зали Сапсіна невелика, тому, якби не рішення із осередками, зал довелося б закрити на невизначений час. За словами власника, переобладнання приміщення, разом із закупівлею матеріалу, зайняло лише три дні. Перш ніж відкривати «карантинний» фітнес-клуб, підприємець проконсультувався у фахівців і отримав схвалення місцевої влади, так що все законно і, з погляду карантину, цілком безпечно.

Чи можлива у нас поява «антикоронавірусних» фітнес-клубів? На сьогоднішній день швидше немає, ніж так. В Україні влада не надто вітає новаторські рішення, що вимагають залучення адміністративного ресурсу для аналізу та контролю. Набагато простіше обмежити кількість клієнтів у клубі та залишити власників бізнесу наодинці з їхніми проблемами. Втім, експерти вже оголосили про швидкий початок другої хвилі епідемії, яка вимагатиме нових рішень. Можливо, щоб зберегти в країні фітнес-індустрію, будуть вітатись і свіжі, неординарні рішення. Поки нам залишається відсувати один від одного бігові доріжки та кросовери, малювати на підлозі яскравою фарбою розділові лінії та розвішувати в холах і роздягальнях плакати, що нагадують радянську медичну агітацію.