Медики та вчені попереджають, що зупинити коронавірус можна лише дотримуючись епідеміологічних заходів. Однією з них є відмова від відвідування місць скупчення людей, де поширення інфекції найімовірніше. На жаль, до зони ризику потрапили і фітнес-клуби. Тренажерні зали в Україні були кілька місяців закриті і після невеликого періоду роботи знову можуть перестати функціонувати через погіршення ситуації із захворюваністю.

Оптимальний варіант для всіх, хто не хоче переривати тренування – перенести їх додому. Так, далеко не у кожного в спальні чи коридорі стоїть лижний тренажер Concept2 і навіть не всі можуть похвалитися тим, що у них є звичайні набірні гантелі, але, повірте, це не привід припинити стежити за своїм тілом і відкладати втілення мрії про класну фігуру . Існує чимало способів навантажити свої м'язи не гірше ніж у тренажерному залі, і для цього не потрібні професійні тренажери для фітнесу та навіть більші простори.

Основні правила ефективних домашніх тренувань
У домашніх тренуваннях ключову роль відіграє не обладнання для фітнесу, хоча воно навряд чи буде зайвим, а ваше бажання та грамотна побудова процесу. Слід пам'ятати, що якщо регулярність занять відіграє велику роль при тренуваннях у залі, то для роботи над будинком вона – головна запорука успіху. Досвідчений інструктор, який складе оптимальну програму фізичних навантажень та раціон харчування – важливий чинник успіху. Без нього до мети зможуть рухатися лише досвідчені атлети та одиниці найвідчайдушніших аматорів. Економити на наставнику не варто, тому що саме він може оцінити, чи правильно ви робите ту чи іншу вправу та розповісти, що у вашій квартирі може ефективно замінити тренажер гак машина чи турнік.

Що вам знадобиться для занять? Та що завгодно! Починаючи від стільців, які можуть замінити такі тренажери як професійна трицепс-машина та бруси, закінчуючи пластиковими пляшками з водою, здатними замінити обтяжувачі для рук та ніг. Звичайно, для комфортних тренувань краще купити набірні гантелі, еспандер та фітбол, але якщо у вас є туристичний каремат, щоб покласти його на підлогу та деякі меблі, то ви вже не позбавлені інвентарю для тренувань.

Дещо про берпі та інші способи дати собі навантаження
Якщо ви є власником бігової доріжки, еліпсоїда або гребного тренажера Concept2, то вам навряд чи доведеться ламати голову, як організувати собі якісне кардіотренування, що жироспалює, на своїх скромних квадратних метрах. Але якщо ви не подбали заздалегідь про обладнання для домашнього фітнес-залу, то вам допоможе вправа берпі, яка вже давно стала в сучасному фітнесі класикою. Для його виконання вам потрібно лише ділянка підлоги, що дорівнює по довжині вашому тілу. Важко назвати ефективнішу вправу без устаткування спалювання зайвих калорій і зміцнення м'язів всього тіла. Вам не потрібно робити по 100 берпі вранці та ввечері – якщо ви можете виконати 5-7 повторів – це вже дуже непогано, а якщо вам даються 20 разів, то можна аплодувати стоячи. Поза всяким сумнівом, згодом ваш результат покращуватиметься.

Але якщо ви належите до суспільства ненависників берпі або не можете виконувати вправу з інших причин, є й інші способи добре навантажити свої м'язи, зв'язки і серцево-судинну систему. Глибокі присідання вимагають ще менше місця для виконання, ніж берпі, при цьому їх можна також виконувати з будь-якою інтенсивністю, що вам підходить. Також у вашому арсеналі мають бути віджимання, випади та всілякі планки – це вам скаже будь-який інструктор з фітнесу. Обговоріть з тренером, які предмети домашньої обстановки ви можете використовувати під час занять. Можливо, в інших кімнатах є щось цікаве та корисне, але ви про це ще не знаєте. Звичайно, олімпійська штанга навряд чи може бути замінена стосами книг, але хто сказав, що вона вам потрібна для роботи над своїм тілом?

Не забувайте також про правильне харчування та режим. Те, що ви займаєтеся не у фітнес-клубі, а вдома, не позбавляє вас необхідності стежити за калорійністю їжі і вчасно лягати спати.

Домашній фітнес – новий тренд
Епідемія коронавірусу вже залишила свій слід в історії та відбилася на всіх сферах нашого життя. Звичайно ж, не уникла цього і фітнес-індустрія, яка придбала новий тренд – домашні онлайн-тренування. Навіть коли карантин закінчиться, цей напрямок залишиться популярним, оскільки багатьом такі заняття припали до душі. Виробники, що випускають аматорські тренажери для фітнесу, компактні аеродинамічні лижні та гребні симулятори та орбітреки вже відчули підвищення попиту на спортивну техніку, що підходить для використання у квартирах.

Окрім цього, великим попитом почали мати невеликі фітнес-студії у житлових комплексах. Клієнти таких залів живуть у тому ж будинку і для того, щоб потрапити на тренування, їм потрібно лише проїхатися на ліфті або перейти в сусідній під'їзд. Тренажерні зали переїжджають до нас додому, але це не означає падіння попиту на професійне силове та кардіо обладнання. Купити в Україні техніку такого плану, як і раніше, чимало бажаючих, адже великий комерційний фітнес, незважаючи на труднощі, вижив і після паузи знову продовжить динамічно розвиватися. Все, що потрібно для домашнього та комерційного тренажерного залу, ви можете знайти на сайті компанії ТОВ «ТопФітнес». Ми пропонуємо рішення для фітнесу, кросфіту та реабілітації від відомих у всьому світі брендів, з офіційною гарантією та безкоштовною доставкою до Києва, Харкова, Львова, Запоріжжя, Кривого Рогу та інших міст України.