Той, хто хоча б раз стикався з придбанням обладнання для фітнесу, чудово знає, що хороший кросовер або професійний еліптичний тренажер – покупка не з дешевих. За якість, надійність, витривалість та ефектний дизайн потрібно платити і з цим нічого не вдієш. У зв'язку з цим останніми роками погляд багатьох власників звернений на обладнання, привезене в Україну зі США та країн Європи. Такі тренажери для фітнесу, пропоновані безліччю компаній, можуть коштувати вдвічі дешевше за нові, при цьому вони чудово виглядають і повністю працездатні.
Ще однією «фішкою» таких тренажерів, яка приваблює споживачів, стає їхня ексклюзивність. Більшість моделей, привезених звідти, ніколи не продавалися на вітчизняному ринку і виглядають екзотично і стильно. Відмінний дизайн, дорога, нерідко натуральна шкіра сидінь, високоякісне фарбування, а також безліч дрібних, незвичайних деталей, що забезпечують зручність та безпеку споживача, не можуть не приваблювати покупців. Додайте сюди добре продуманий маркетинг компаній-постачальників, які надають гарантію та клянуться, що професійні велотренажери та мультистанції пройшли ретельну діагностику та передпродажну технічну підготовку. Здається, товар коштує своїх грошей, але давайте розглянемо ситуацію докладніше.
Що насправді пропонують нам б/в постачальники тренажерів?
В цілому ринок вживаних тренажерів, ввезених до нас з Європи та Америки, можна порівняти з ринком уживаних автомобілів. Великий вибір, цікаві моделі, комфорт та ексклюзивність, приємна ціна та… серйозний елемент ризику. Справа в тому, що купуючи велотренажер AirBike Rogue Fitness Echo Bike або бігову доріжку, ви отримуєте техніку з «життєвим досвідом», який, на жаль, як і в автомобіля може бути різним. Більшість із нас вважають, що у фітнес-клубах благополучних США, Великій Британії чи Німеччині парк тренажерів оновлюють чи не щорічно та обладнання списується майже новим. На жаль, це не відповідає дійсності і в тренажерних залах Заходу зовсім не все так райдужно.
Якісні професійні тренажери в США та Європі – задоволення не з дешевих і часто міняти парк можуть дозволити собі небагато клубів. Типова ситуація, коли з обладнання вичавлюють все, що можна, а потім віддають за безцінь скупникам або... викидають. Так, у багатьох країнах утилізація стає серйозною проблемою і власники тренажерних залів готові ще доплатити, щоби у них забрали велотренажер або клаймбер.
На жаль, ексклюзивність американської техніки теж не більш ніж міф. У США зовсім небагато компаній, які випускають тренажери професійного рівня, адже набагато дешевше їх купувати в Азії, де вартість праці та ресурсів набагато нижча. При цьому багато «американських» виробників, дивовижні для наших споживачів, часто є суббрендами добре відомих у нас китайських та тайванських фірм. Вони лише випускають преміальні тренажери для фітнесу з поправкою на більш вимогливого західного користувача, який звик до комфорту та функціональності. Якість такої продукції не завжди відрізняється на краще від тієї, що представлена у нас.
Уживані тренажери зі США та Євросоюзу: купівля чи лотерея?
З якими проблемами можуть зіткнутися покупці тренажерів з Америки та Європи? Список може бути дуже великим, але ми зупинимося на найпоширеніших проблемах.
Тріщини в несучих рамах невидимі під покриттям. Для силового і кардіо обладнання тріщини, що інтенсивно експлуатувалося кілька років, і навіть розриви рам - це звичайна справа. Ніхто не скасовував таке явище, як втома матеріалу, а знайти дефекти в зварювальних швах, а тим більше в цілісних трубних профілях можна тільки з рентгенівським або ультразвуковим обладнанням.
Порушення геометрії конструкції. Серйозні зусилля з часом призводять до деформації несучих елементів та рухомих вузлів тренажерів. Може така проблема з'явитися і при неправильному транспортуванні обладнання, яке зустрічається при перевезенні товару б/у часто-густо.
Проблеми з опорами кочення та ковзання. У будь-якому механізмі, де присутні вузли, що обертаються і розгойдуються, підшипники вважаються слабким місцем. У тренажерах, як правило, використовують закриті, необслуговувані опори, оцінити стан яких на вигляд дуже складно.
електрика. Електричні бігові доріжки та сходові тренажери нерідко мають проблему з електрочастиною. Двигун може вичерпати свій ресурс, а електроніка бути з «нюансами».
Але як же бути із зобов'язаннями продавця? Так, продають ці професійні тренажери з гарантією, хоч і не такою тривалою як нові. Більше того, більшість постачальників, дорожчачи репутацією, виконують свої зобов'язання та роблять гарантійний ремонт обладнання. На жаль, для більшості моделей для США та Західної Європи гостро постає проблема постачання запчастин, оскільки виробники не поставляють їх на наш ринок. Найбільш неприємним моментом можна вважати вихід із
ладу деталі, виготовленої для ринку США відповідно до дюймових стандартів – у цьому випадку очікування дріб'язкової запчастини може затягтися на тижні.
Враховуючи все вищесказане, ми стверджуємо, що краще купити силові тренажери для фітнесу та кардіо обладнання нове, нехай воно і буде дорожчим за такі ж варіанти б/в. Купуючи новий спинбайк Fitex SB301M або будь-який інший тренажер у ТОВ «Топфітнес», ви отримуєте відмінну спортивну техніку з офіційною гарантією та повним сервісом на території України. Будь-яка проблема з нашими тренажерами вирішується швидко, тому що всі комплектуючі є в наявності та їхнє постачання питання 1-2 днів. Також ви отримуєте безкоштовну доставку по країні, складання та налаштування обладнання від наших спеціалістів, а за потреби та навчання вашого персоналу використанню тренажера.