Був час, коли послуги фітнесу тренера були доступні тільки дуже забезпеченим людям. Зараз все змінилося, і персональні тренування може дозволити собі кожен. Як і в будь-якій іншій сфері, у фітнес-індустрії є преміальний сегмент, де працюють високооплачувані титуловані спеціалісти. Але це зовсім не означає, що хороший тренер - це неодмінно "Містер Олімпія", година роботи якого стоїть як автомобіль. Щоб навчити вас розпоряджатися своїм тілом, правильно використовувати професійні силові тренажери та обладнання для кардіо, просто підійде спортсмен зі стажем, який має досвід роботи з клієнтами.

Навіщо вам потрібний тренер з фітнесу?
Перш ніж вирушити на пошуки свого тренера, вам варто відповісти на дуже важливе питання - що ви очікуєте від такого фахівця? Як правило, найбільш поширені такі причини занять із наставниками:

Вам потрібен інструктор, який розповість та покаже, як правильно та безпечно працювати з професійним обладнанням для фітнесу;
У вас немає часу на самостійне вивчення техніки виконання вправ;
Ви потребуєте мотивації і людини, яка вас змушуватиме йти вперед;
Ви психологічно не готові займатися в колективі і потребуєте «заступництва»;
Ви мали негативний досвід занять фітнесів, з відсутністю результатів або навіть травмою.
Можемо вас заспокоїти, якщо ви дізналися хоч один пункт з п'яти, то можете сміливо шукати собі тренера з фітнесу, а якщо у вас є 3 і більше причин, то він вам просто необхідний. Ну а якщо ви не знаєте, що вас штовхає в обійми тренера, це означає, що він вам просто не потрібен.

Зображення за запитом "тренер з фітнесу"

Як дізнатися професіонала?
При виборі тренера більшість припускаються серйозної помилки, оцінюючи фахівця за його зовнішніми даними. Перевагу намагаються віддати богатирям з горою м'язів та численними спортивними титулами. Так, поза всяким сумнівом, тренер повинен мати спортивну фігуру, але не обов'язково зобов'язаний сяяти фігурою Геракла або модельною зовнішністю. Майки, що облягають, і відверті топи - це атрибути, що допомагають пускати пил в очі, а справжній майстер своєї справи може бути простим і непомітним і одягатися як професіонал, а не модель з обкладинки журналу.

Хороший тренер – це не просто людина, яка сяде на гребний тренажер Concept2 і покаже вам, як його приборкати, або пояснить, що означає та чи інша кнопка на консолі бігової доріжки. Він повинен бути компетентним у багатьох різних питаннях, починаючи від харчування і закінчуючи правильним вибором спортивного одягу та інвентарю. При цьому важливо пам'ятати, що крайнощі також не вітаються. Так, інструктору потрібно довіряти, але не варто забувати те, що він теж, як і ви, проста людина і може помилятися або мати деякі прогалини в знаннях. Якщо ви відчуваєте, що тренер повів вас туди, де сам не надто володіє ситуацією, потрібно діяти з оглядкою або, в крайньому випадку, шукати іншого експерта.

Особливо слід бути уважними тим, хто має проблеми зі здоров'ям. Потрібно повідомити інструктора про те, що у вас хвора спина, і тренажер Т-подібна тяга до грудей або станова тяга вам протипоказані. Найкраще перед початком тренувань проконсультуватися у лікаря, а до тренера йти зі списком його рекомендацій та побажань. Так, якщо ваші проблеми не сприйняли всерйоз, або навіть висміяли, можете сміливо прощатися з цим інструктором і шукати компетентнішого і делікатнішого.

Ціна послуг персонального тренера
При виборі персонального тренера вартість послуг грає далеко ще не останню роль. Ми вже говорили на початку, про VIP-фахівців, із космічними цінниками. Вартість тренувань у хорошого інструктора доступна, але не потрібно обнадіюватися, що спеціаліст тренуватиме вас задарма. Тут все як із преміальними тренажерами – хочете якість, комфорт та результат – будьте готові заплатити. Тим більше, що ви інвестуєте не просто в якесь сумнівне підприємство, а у свою зовнішність і власне здоров'я.

Не треба забувати і про психологічний фактор, який вас мотивуватиме до тренувань. Коли ви платите персональному тренеру, то не хочете щоб гроші просто вилітали в трубу. Через це ви намагаєтеся та інтенсивно працюєте. Це як у дорогому ресторані, де відвідувач замовляє дорогу страву і, незважаючи ні на що, доїдає її, щоби «не пропали гроші». Може це і не найкраще порівняння, але дуже точне.

Також не забувайте, що висока ціна - це не обов'язково висока якість. Часто буває так, що інструктор, ціна години роботи якого мінімальна, підходить людині більше, ніж найдорожчий фахівець. Можливо, цей тренер просто не встиг ще отримати високу категорію, що дозволяє підняти планку, або не надає цьому великого значення, а просто працює для душі. При пошуку інструктора буде не зайвим дізнатися думку знайомих, які мали досвід роботи з цією людиною - завдяки таким відгукам зазвичай знаходять хороших фахівців.

Чому популярні онлайн-тренування з тренером

Тренування у фітнес клубі, де є все, починаючи від лижного тренажера Concept2 і закінчуючи силовою мультистанцією, надають клієнтам широкі можливості для роботи над собою у різних напрямках. Але якщо тренування проходять вдома, що особливо актуально зараз через карантин, вибір обладнання та вправ невеликий. Тому домашні тренування у більшості любителів мляві та нерезультативні і, на жаль, швидко приїдають. Досвідчений персональний тренер – це та людина, яка зможе показати всю різноманітність фізичних вправ і технік, доступних вам у домашній обстановці. У вас немає вдома навіть турніку? Не біда – фахівець завжди знає десятки вправ із власною вагою, для виконання яких вам потрібна тільки рівна підлога, нехитрі меблі та… бажання ставати кращими.

Ну а якщо ви хочете купити професійні або аматорські тренажери для фітнесу, які допоможуть вам у домашніх тренуваннях, звертайтесь до компанії ТОВ «Топфітнес». Ми запропонуємо вам найкращі моделі від відомих у всьому світі брендів, компактні та ефективні, за чудовою ціною з доставкою до Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Запоріжжя та будь-якого іншого міста України.