Інверсійна терапія - це старий і добре зарекомендував себе спосіб вирішення проблем зі здоров'ям і просто покращення самопочуття. Основний принцип цього методу – висіння вниз головою, відомий з найдавніших часів і використовувався для боротьби з різними недугами ще до нашої ери. Опис підвішування пацієнтів донизу головою зустрічаються навіть у трактатах Гіппократа.

Багато китайських лікувальних практик, а також індійська йога широко використовують цей метод не тільки як спосіб лікування тіла, але і як одну з методик набуття душевної рівноваги. Важко стверджувати, що інверсійні техніки, що практикувалися тисячоліття і дожили до наших днів, є абсолютно марними і, тим більше, шкідливими.

Інверсійна терапія у наші дні
Сплеск інтересу до інверсійних технік у сучасному світі розпочався у 80-х роках минулого століття. Першими у традиційній медицині метод почали застосовувати остеопати зі США, які й вигадали основне обладнання для методики: інверсійні столи та черевики. Тоді ж були проведені перші в історії серйозні дослідження та під стародавній спосіб лікування підвели серйозну наукову базу.

Спостереження за пацієнтами, до яких застосовувалася інверсія, переконало вчених, що регулярне висіння вниз головою допомагає позбутися болів у шиї, спині та попереку, покращує кровообіг, нормалізує тиск та піднімає загальний тонус організму. Крім цього, довели, що правильні тренування на інверсійному столі допомагають збільшити зростання.

У тренажерних залах Заходу інверсійне обладнання з'явилося у 90-х, але в нас, незважаючи на популярність інверсії протягом багатьох років, інтерес до спеціальної техніки для цієї методики почав з'являтися лише кілька років тому. Наразі тренажери для підвішування вниз головою є у багатьох залах і вони потрібні відвідувачам.

Як працюють інверсійні столи

У фітнес-клубах використання інверсійних столів у терапевтичних цілях неможливе, оскільки такі заняття мають проводитися під керівництвом медичного працівника. А ось для загального оздоровлення, зміцнення м'язів та зв'язок, а також покращення загального психоемоційного стану їх використовують повсюдно. Щодо медичних закладів, то інверсійні столи в реабілітаційних центрах давно вже стали обов'язковим атрибутом.

Влаштування сучасних інверсійних столів нескладно і при цьому забезпечує високу ефективність та безпеку. Ноги людини надійно фіксуються спеціальними м'якими, але міцними манжетами в районі кісточок, а потім перевертають стіл разом з користувачем, розташовуючи його вниз головою. Конструкція столу міцна та стійка, манжети можуть регулюватися під будь-яке зростання, а в розпорядженні новачків є поручні, які забезпечують впевненість та необхідну підтримку.

Опорний майданчик інверсійного столу має рівну пружну поверхню, що забезпечує комфорт при використанні тренажера. Завдяки особливостям конструкції навіть ті, хто ніколи раніше не мав справи з інверсією, почуваються впевнено та комфортно. До того ж апарат передбачає як повне перекидання, так і розташування тіла під кутом, що дозволяє звикати до незвичайного положення тіла поступово.

Одна з важливих переваг застосування інверсійних столів – це їхня безпека. Стояння на руках, а тим більше підвішування на зігнутих ногах або спеціальних пристосуваннях завжди несуть елемент ризику. Іноді травми, причому дуже серйозні, зазнають навіть досвідчені атлети. Людині, яка ніколи не практикувала раніше інверсію, знадобиться не одне заняття, щоб освоїти ці техніки і не один тиждень регулярних тренувань, щоб почати почуватися впевнено. Професійні інверсійні столи позбавлені таких недоліків – з ними людина може стати на голову без будь-якої підготовки.

Як діє таке підвішування на наш організм?
Багато хто вважає, що для зняття напруги в м'язах та зв'язках спини достатньо спати на ортопедичному матраці. Це не так, адже в лежачому положенні хребет не розтягується, що для нього дуже корисно. Застосування інверсійного столу надає на спину та хребет такі дії:

Розслаблення м'язів та зв'язок, як спини, так і кінцівок;
Профілактика радикуліту та остеохондрозу;
Зміцнення м'язового корсету;
Профілактика варикозу;
Профілактика міжхребцевих гриж;
Нормалізація тиску;
Поліпшення здоров'я.
Як бачимо, користь від інверсійного столу дуже істотна і його можливості не перебільшені. Розповідаючи про використання інверсійного реабілітаційного обладнання, не можна не згадати і те, що ця техніка має протипоказання. Ті, хто страждає на хронічні захворювання хребта, переніс його травми або має проблеми із серцево-судинною системою, перед початком інверсійних тренувань повинні обов'язково проконсультуватися з лікарем. Підвищений артеріальний чи очний тиск можуть бути серйозними протипоказаннями для використання таких тренажерів.

Якщо ви шукаєте якісний інверсійний стіл для реабілітаційного центру чи фітнес-клубу, компанія ТОВ «Топфітнес» може запропонувати відмінний вибір обладнання від різних брендів за чудовою ціною від виробника. У нас є пропозиції на будь-який смак та бюджет, починаючи від ультрасучасного інверсійного столу Fit-On Evolution, та закінчуючи відмінними сучасними моделями бюджетного класу. На всі товари компанія надає офіційну гарантію від виробника. Доставка може бути здійснена в будь-яке місто України за наш рахунок!