Які тренування бувають?

Спочатку потрібно розібратися, що таке тренувальна програма. За визначенням – це комплекс різнопланових фізичних вправ, вкладених у досягнення якихось поставлених атлетом цілей, наприклад, збільшення м'язової маси. Але будь-який професійний тренер вам скаже, що ефективна програма тренувань – це не просто набір вправ, а комплекс, що має низку особливих ознак:

Індивідуально підібране навантаження. Одного опису вправ, із зазначенням кількості підходів і повторень недостатньо, оскільки значної ролі грає рівень фізичної підготовки людини. Для новачка навантаження буде одним, а для атлета із солідним стажем – зовсім іншим.
Прогресія навантажень. Людське тіло, звикаючи до навантажень, поступово перестає на них реагувати і щоб не тупцювати на місці, їх треба збільшувати, але плавно і з урахуванням багатьох факторів.
Інтервали. Зрозуміло, організм повинен відновлюватися після фізичних навантажень і для цього будь-яка індивідуально розроблена тренувальна програма вказує на тривалість відпочинку, як між окремими підходами, так і між тренувальними днями.
Це ознаки, загальні всім тренувальних програм, але вони мають чітку класифікацію. Усього існує два їх типи:

  • Спліт (Split);
  • Фулбаді (Fullbody).

Що це таке?

Спліт - це роздільні тренування м'язів тіла, які виконуються в окремі дні. Наприклад, в один день увагу приділяють м'язам грудей та спини, а в інший – тренують лише ноги. Персональні заняття у фітнес-клубі з тренером спліт, найчастіше спрямовані на збільшення м'язової маси, сили та витривалості. Спліт – це важкі тренування, які підходять не всім новачкам.

Тренування фулбаді – це заняття, що охоплюють за один день усі м'язи тіла. Комплекс складається із 6-10 вправ на різні групи м'язів. Заняття з тренером за такими програмами відмінно підходять спортсменам-початківцям і тим, хто не прагне стати масивнішим і поставити рекорд у жимі, а просто мріє схуднути або отримати підтягнуту спортивну фігуру.

Слід зазначити, що ми представили найпростішу класифікацію персональних тренувань. Досвідчений тренер може запропонувати більш точну адаптацію занять до потреб клієнта та перерахувати всі види персональних тренувань у рамках однієї статті просто неможливо.

Залишається додати, що розробити програму тренувань дуже непросто навіть атлету зі стажем. Ще складніше самостійно стежити її виконанням, чуйно реагуючи на реакцію організму, самопочуття та інші умови. Саме тому послуги персонального тренера в Києві дуже популярні і до них вдаються не лише новачки, а й спортсмени із солідним стажем та високими спортивними результатами.

Знайти персонального тренера з фітнесу в Україні, який правильно розробить програму тренувань і впевнено вестиме до наміченої мети зараз простіше, ніж завжди. Каталог тренерів на сайті TOPFITNESS.UA – це відмінний спосіб знайти свого унікального коуча, який підходитиме вам за всіма параметрами.