Щоб отримати відповідь на це питання, варто детально зупинитися на тому, які властивості має мати покриття підлоги в тренажерному залі. У різних видах спорту до статей пред'являють різні вимоги, хоча є серед них загальні для всіх. Для силових видів спорту характерне використання важкого обладнання, такого як тренажери для роботи з вільними вагами, тому вимоги до підлог підвищені. Саме для фітнесу, важкої атлетики та кросфіту важливі такі властивості:

Міцність;
Зносостійкість;
Гігієнічність;
Тепло- та звукоізоляція;
Безпека.
Потрібно відзначити, що практично всі представлені сьогодні на світовому ринку покриття підлоги для фітнесу відповідають цим вимогам. Але, незважаючи на це, саме продукція з гуми як вітчизняна, так і імпортна викликає у власників комерційних залів найбільший інтерес.

Чому все-таки гума?
Можна подумати, що вирішальну роль у виборі відіграє фінансове питання – вважається, що гумове покриття дуже дешево. Але якщо розглянути пропозиції постачальників, то виявиться, що якісна рулонна гумова підлога для фітнес клубу не набагато дешевша за інші варіанти. Тому можна впевнено стверджувати, що затребуваність гуми пов'язана із сукупністю її особливостей:

Стійкість до механічних навантажень, у тому числі точкових, від потужного обладнання, такого як силові мультистанції.
Просте очищення та обслуговування. Гума, на відміну від нових покриттів, невимоглива до догляду. Для миття такої підлоги використовується звичайнісінька побутова хімія і тепла вода.
Екологічність. Звичайно, гуму не можна назвати «зеленим» продуктом, але вона набагато менш небезпечна для навколишнього середовища, ніж поліуретан або лінолеум.
Нетоксичність. Якісна спортивна підлога з гуми не пахне і виділяє небезпечні речовини навіть при сильному нагріванні. Цей матеріал вважається гіпоалергенним та підходить навіть для залів, де тренуються діти.
Безпека. На гумі непросто послизнутись, навіть якщо вона мокра. Контакт із такою статтю теж не небезпечний – щоб заробити садок під час падіння, потрібно дуже постаратися.
Амортизація. Матеріал добре поглинає удари та вібрації. Це важливо для суглобів та зв'язок спортсменів, а крім цього забезпечує комфорт та тишу.
Тепло- та звукоізоляційні властивості. Гума має пористу структуру, що робить її чудовим захистом від холоду та шуму. Якщо зал знаходиться вище за перший поверх, то сусіди знизу будуть вдячні за такий вибір.
Відсутність відблисків.
Але це не все. Підлога з гуми дуже прості в монтажі. Укладання рулонної або модульної підлоги за бажання можна виконати навіть самотужки, не вдаючись до допомоги фахівців. Далеко не всі сучасні покриття такі невибагливі – більшість вимагають залучення фахівців, а деякі ще й використання спеціального обладнання. Важливо й те, що підлога з гуми, що особливо має товщину 10 мм і вище, невимоглива до підготовки поверхні. Для того, щоб якісно ліг поліуретан або спортивний лінолеум, потрібно докласти чимало зусиль, доводячи основу до ідеального стану, а гума готова пробачити деякі огріхи і в окремих випадках її можна стелити взагалі поверх старої підлоги.

Плитка чи рулон?
Модульне гумове покриття для підлоги тренажерного залу, що є окремими елементами-плитками, не менш популярне, ніж рулонне. Багато хто вибирає саме цей варіант, тому що він не вимагає використання клею, як у випадку з рулонами. Гумою підлога набирається як пазл, при цьому можна поєднувати елементи різного кольору, домагаючись цікавого дизайнерського ефекту. При виконанні ремонтних робіт плиткову гумову підлогу можна швидко і без зусиль розібрати, а потім оперативно повернути на місце. Припасування плиток до конфігурації приміщення виконати також набагато простіше, ніж підрізування рулонного гумового килима.

Рулонний гумовий килим може бути кращим у залах фітнес-клубів з великою площею. Він тонший, ніж плитка, тому менше навантажує перекриття, але й не так якісно приховує вади поверхні. Рулонна гумова підлога більш універсальна, ніж модульна – вона має ідеальну поверхню і тому добре підходить також для бігу, групових занять та рухливих спортивних ігор.

Компанія ТОВ «Топфітнес» пропонує проектування та створення фітнес-клубів «під ключ». Ми добре знаємо, наскільки важливо якісне покриття для підлоги і пропонуємо найбільш ефективні рішення за найприйнятнішими цінами. Якщо ви плануєте забезпечити своїм клієнтам хороші умови для тренувань, одними тренажерами для фітнесу преміум класу не обійтись – сьогодні клієнти оцінюють зал, спираючись на загальне враження, яке не може бути позитивним без добротного та функціонального покриття для підлоги.