Комплектація реабілітаційних центрів
Реабілітаційні центри – це не лише сучасна медична техніка та кваліфіковані медичні фахівці, а й зали, обладнані тренажерами для кінезітерапії та реабілітації. Комплектація їх здійснюється з урахуванням спеціалізації установи та нею мають займатися справжні професіонали. Реабілітаційне обладнання для дорослих відрізняється за своїми параметрами від дитячого, а крім цього існує безліч інших нюансів, що впливають на вибір. Незважаючи на всю складність питання, є позиції, які є найбільш затребуваними і присутніми майже в кожному центрі:

  • Пристрої для механотерапії;
  • Масажні столи;
  • Пристосування для декомпресійного витягування;
  • Вертикалізатори.

Найбільш об'ємною є перша категорія обладнання, тобто тренажери для реабілітації. Ця техніка може бути дуже схожа зовні на стандартне обладнання для фітнесу, але це лише зовнішня схожість. Продукти, що використовуються в реабілітаційній медицині, сконструйовані спеціально з урахуванням фізичних особливостей людей з обмеженими можливостями та можуть ними використовуватись без ризику заподіяння шкоди здоров'ю.

Основні групи обладнання для механотерапії
У світі є безліч різновидів реабілітаційних тренажерів. На ринку України представлені майже всі види такої продукції та купити тренажер для інвалідів високої якості зовсім нескладно. Найбільш популярними у споживачів вважають такі групи:

Вантажоблочні тренажери Бубновського;
Силові тренажери для реабілітації;
Жими горизонтальні та вертикальні;
Інверсійні столи.
Перелічені категорії лежать в основі парку тренажерів реабілітаційного центру, санаторію або клініки, де працюють з людьми, які мають порушення опорно-рухового апарату, проблеми з м'язами та кровообігом.

Але це далеко не все, що може знадобитися медикам для повернення пацієнтів до повноцінного життя. У більшості таких центрів є і тренажери для фітнесу, призначені для широкого застосування в звичайних тренажерних залах. Більшість бігових доріжок з електроприводом, орбітреків та тренажерів «сходи» підходять або обмежено придатні для роботи з пацієнтами, які мають проблеми зі здоров'ям.

Універсальні рішення для реабілітації
В останні кілька років виробники спортивної техніки все частіше пропонують споживачам універсальні рішення, які підходять як здоровим людям, так і тим, хто дещо обмежений у своїх можливостях. До тренажерів такого типу можна віднести кардіостанції Avanti, що поєднують канатну систему і горизонтальний велотренажер, а також ряд моделей, що використовують у роботі аеродинамічний принцип створення навантаження. До них відносяться лижні та гребні тренажери американського бренду Concept2, визнані найкращими у своїй категорії у всьому світі.

На останні варто звернути особливу увагу, тому що їхня механіка ідеально підходить як для інтенсивних тренувань професійних атлетів, так і для занять користувачів з порушеннями ОДА (опорно-рухового апарату). Основна перевага аеродинамічних тренажерів – точне та плавне дозування навантаження, забезпечує їм особлива конструкція. В основі гребних і лижних симуляторів лежить крильчатка зі змінним кутом атаки лопатей. Зміною аеродинамічних параметрів цієї деталі впливають величину навантаження. Але це ще не все. Навантаження збільшується або зменшується ще й за зміни інтенсивності тренування. Тому гребний тренажер Concept2 Model D Black PM5 виключає різкі ривки та удари, які можливі при роботі з вантажоблоковими механізмами.

Добре себе показала у роботі з людьми з обмеженими фізичними можливостями та захворюваннями ОДА лінійка тренажерів X-Line від відомого українського виробника InterAtletika. Ці тренажери для фітнесу преміум класу сконструйовані з урахуванням максимально високих вимог до біомеханіки людського тіла та безпеки. Амплітуда важелів і блоків апаратів InterAtletika X-Line ретельно вивірена, а регулювання навантажень доступне в невеликих градаціях.

Фахівці-реабілітологи добре знають, що досвідчений постачальник обладнання може спростити завдання комплектацію зали будь-якого типу. Саме тому компанія ТОВ «Топфітнес» вже майже 15 років забезпечує постачання тренажерів для реабілітації на всій території України. До нас звертаються не лише клієнти з Києва, Харкова чи Дніпра – у нашому портфоліо створення центрів реабілітації та спеціалізованих тренажерних залів у десятках міст країни. Ми пропонуємо професійну продукцію від таких відомих виробників як InterAtletika, Impulse Fitness, Avanti, Concept2 та багатьох інших. ТОВ «ТопФітнес» може запропонувати як окремі моделі обладнання, так і рішення «під ключ», укомплектовані відповідно до вимог клієнта.