Почнемо з того, що відвідувачі приходять до фітнес-клубів з різними цілями та прагненнями. Хтось хоче позбутися зайвих сантиметрів на стегнах та талії, комусь не дають спокою біцепси Шварценеггера, а хтось просто підтримує себе у формі та піклується про здоров'я. Тому й вимоги до послуг, які надає тренажерний зал, у клієнтів різні.

Хороші професійні еліпсоїди, бігові доріжки, імітатори веслування Concept2 Model D та сучасні сайкли завжди привернуть увагу охочих схуднути. Бажаючі отримати м'язисте тіло оцінять силові вантажоблокові тренажери та гантельні ряди, а кросфітери будуть раді станціям для функціонального тренінгу та ейрбайкам. І всі ці категорії клієнтів теоретично можуть стати відвідувачами басейну та сауни. Комплексний фітнес входить у моду і деякі клієнти не проти придбати абонемент у тренажерний зал з відвідуванням басейну.

Відсутність басейну – не вирок
Відкриваючи фітнес-клуб, зовсім непогано подбати про басейн та спа. Таким чином, можна не тільки розширити перелік послуг для відвідувачів тренажерних залів, а й залучити окрему категорію відвідувачів, яким буде цікаве лише плавання. При високому рівні конкуренції у вашому місті, а тим паче районі, це буде серйозною заявкою на успіх. На жаль, далеко не завжди підприємець, відкриваючи комерційний тренажерний зал, може дозволити собі обладнати ще й басейн. Чи означає відсутність цієї опції те, що клуб автоматично потрапить до розряду «другосортних»?

У цьому випадку все залежатиме від того, наскільки ефективно вдасться налагодити роботу наявних служб. Можна без проблем позиціонувати свій тренажерний зал як «брутальну гойдалку» без гламуру та надмірностей, створивши відповідну атмосферу інтер'єрами та професійними тренажерами з агресивним дизайном, наприклад із серії InterAtletika NRG. «Ми не маємо басейну? Для чого він нам? Ми компанія серйозних дівчат із кубиками преса та суворих бородачів з широкими спинами» - можливо до вас захочуть приєднатися саме через відсутність басейну, манікюрного кабінету та турбосолярію.

По всій Україні успішно працюють сотні фітнес-клубів без басейнів, саун та масажних кабінетів. Вони залучають свій контингент іншими речами: атмосферою, ультрасучасними силовими тренажерами, масштабною кардіозоною, ефективними та різноманітними груповими заняттями, зонами кросфіту та бойових мистецтв та багатьом іншим. Потрібно створити свій стиль, показати елітність та індивідуальність закладу – не думати про те, чого немає, а розвивати те, що є.

Коли басейн стає мінусом
Ми поговорили про те, як обійтися без басейну та сауни, мати які зовсім непогано. А тепер давайте обговоримо ситуації, коли ці опції стають не перевагами фітнес-клубу, а недоліками і навіть тягарем. Хіба може бути, запитаєте ви? Цілком! Відомо, що басейн – досить складна гідротехнічна споруда, яка потребує професійного підходу до проектування, будівництва та обслуговування. Все це недешеве задоволення і, хоч як це сумно, фітнес-клуб з басейном окупиться пізніше, ніж звичайний тренажерний зал.

Але якщо конструктори або будівельники схибили, то басейн з інструменту для заробляння грошей автоматично перетвориться на бездонну прорву, що ці гроші пожирає. Погано розрахована вентиляція басейну підніме вологість не тільки у його приміщенні та суміжних службах, а й у всій будівлі. Також потрібно бути готовим до підтримки складного обладнання у працездатному вигляді, а також до постійної турботи про якість води та санітарний стан чаші, роздягальні, душових і т.д. 2 людини.

При цьому потрібно врахувати, що всі ці клопоти актуальні навіть у тому випадку, якщо бізнес не пішов і басейном користуються всього кілька людей. Тому перш ніж відповісти на запитання «Чи має бути в моєму фітнес-клубі басейн», дайте відповідь на інший – «Чи готовий я вкладати значні суми в басейн». Можливо, розмірковуючи над цим, ви вирішите відмовитися від грандіозних планів і просто задумаєтеся про те, щоб купити професійні тренажери InterAtletika XR-Line, що мають не тільки високу ефективність, але справді демонічну привабливість.

Ви все ще роздумуєте над проектом свого майбутнього фітнес-клубу і не можете прийняти остаточне рішення? Зателефонуйте в ТОВ «Топфітнес» та заручіться підтримкою професіоналів. Фахівці нашої компанії за 14 років її існування взяли участь у створенні сотень клубів по всій Україні та обладнали професійними тренажерами «під ключ» десятки залів. Ми розповімо вам, як збудувати басейн своєї мрії або, навпаки, як обійтися без нього і при цьому змусити заздрити менш успішних конкурентів. У нас є обладнання для фітнесу і кросфіту, сучасні покриття для підлоги, спортивні снаряди та інвентар для тенісу, гімнастики, бійців видів спорту і багато інших якісних і корисних продуктів від кращих світових та українських брендів.