Збалансоване здорове харчування – те, що робить наші тренування по-справжньому результативними. Кожній людині для нормальної життєдіяльності організму необхідна певна кількість поживних речовин, а також набір мінералів і вітамінів. Але для атлетів, які регулярно та важко тренуються, існують свої, збільшені норми «палива» та корисних елементів. Як правило, просто вживаючи звичайну їжу, навіть у збільшених обсягах, отримати все необхідне для поповнення енергії та зростання м'язів неможливо. Найкращі преміальні силові тренажери та сучасні системи тренувань не допоможуть стати кращими, якщо у вашого організму буде дефіцит найнеобхіднішого для розвитку та відновлення. Саме цю проблему покликане вирішувати спортивне харчування, в якому сконцентровано все, що потрібне для спортсмена.

Що таке спортивне харчування і навіщо воно потрібне
Сьогодні визначення «спортивне харчування» включає безліч спеціальних продуктів, що виконують такі важливі функції:

збільшення м'язової маси;
Зниження в організмі вмісту жиру;
Захист суглобів, зв'язок та кісткової тканини від пошкоджень;
Постачання організму енергією;
Загальнозміцнюючу дію.
Цю спеціалізацію потрібно враховувати, вибираючи харчування для тієї чи іншої нагоди. Спортивне харчування, представлене на ринку товарів для фітнесу, може бути протеїновим, вуглеводним, змішаним (білково-вуглеводним), амінокислотним, на базі креатину, а також випускатися у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів різного складу.

Якщо спортсмен поставив собі за мету отримати масивні м'язи, то його в його раціон харчування повинні входити протеїни, креатини та гейнери. Якщо атлет прагне позбутися зайвого жиру і стати максимально рельєфним, «сухим», то гейнер, який допомагає наростити масу, з програми харчування виключають. Складні системи з точно підрахованими калоріями, білками, вуглеводами, мікроелементами та біологічно активними речовинами дають можливість спортсмену вибирати баланс корисних елементів для вирішення тих чи інших завдань.

Чим відрізняється здорове харчування від спортивного
Дуже стисло ми розповіли про те, що таке спортивне харчування. Тепер розглянемо здорове харчування, яке часто з ним плутають новачки. Для дорослої людини, яка веде активний спосіб життя і займається спортом, наприклад, фітнесом, повноцінний якісний раціон просто необхідний. Перед спортсменом не стоїть вибір: спортивне чи здорове харчування, оскільки ці поняття абсолютно різні, але у своїй невіддільні друг від друга. Куряче філе, нежирна яловичина, морська та річкова риба, сир, овочі, фрукти, горіхи – це складові здорового харчування. Солодощі, алкоголь, жирні та смажені страви – несумісні з цим поняттям і можуть вводитися до раціону зрідка, як виняток.

Спортивні продукти – це органічний додаток до здорового харчування, але не його заміна. Ви можете правильно, збалансовано харчуватися та обходитися без протеїнів, креатинів та гейнерів. При цьому на вас навряд чи чекає приголомшливий прогрес у фітнесі. Ви можете щосили налягати на найефективніший на сьогоднішній день гребний тренажер Concept2 Model D і навіть скинете зайві кілограми та зміцніть м'язи. Але вразити знайомих значними біцепсами і грудними у вас не вийде, тому що для набору м'язової маси вашого організму просто не буде будівельних матеріалів, якими можуть забезпечити сучасні спортивні суміші.

Тому, збираючись почати займатися фітнесом, ви повинні визначити цілі. Якщо межа ваших мрій підтягнута фігура, відмінний імунітет, здорове серце і суглоби, то ви можете обмежитися здоровою збалансованою їжею. Але для реалізації найчестолюбніших планів: збільшення м'язів, сили, витривалості та, тим більше, для участі у боротьбі за спортивні нагороди та титули, використання спортивного харчування є обов'язковим.

Як вибрати спортивне харчування?
Величезний асортимент спортивного харчування, представлений на українському ринку десятками виробників, може змусити розгубитися будь-кого. Ми не рекомендуємо вам намагатися самостійно розібратися у виробниках, марках, складах та дозуваннях, оскільки це стане зайвою тратою часу. Крім цього, відсутність досвіду може призвести до таких неприємних наслідків: розладу кишечника, алергічних реакцій, небажаних втрат або набору ваги і навіть до інтоксикації організму. Найкращий спосіб уникнути навчання на власних помилках - це співпраця з інструктором фітнес-клубу або фахівцем у галузі спортивного харчування та дієтології. Ці експерти допоможуть скласти оптимальний раціон з урахуванням вашої комплекції, віку та цілей тренувань. Крім цього, дотримуючись рекомендацій професіоналів, ви точно не станете жертвою шахраїв, які пропонують спортивне харчування низької якості.

І пам'ятайте, що хоча правильне харчування і забезпечує левову частку успіху в тренуваннях – ніхто ще не став містером. Олімпія просто лежачи на дивані та збалансовано харчуючись. Тільки добре обладнане обладнаний фітнес-клуб може стати тим місцем, де білки, вуглеводи та амінокислоти перетворяться на м'язи. Компанія ТОВ «Топфітнес» готова запропонувати комплектацію тренажерних залів «під ключ» найкращими професійними тренажерами для фітнесу. У нас є обладнання від InterAtletika, Impulse Fitness, Gym80, Explode Crossfit та інших відомих в Україні та за її межами брендів.