Джерела доходу
На жаль, робота на ставці у тренажерному залі – це не надто грошове заняття, тому більшість професійних фітнес тренерів «черпають» дохід із кількох джерел:
Оплата праці у фітнес-клубі (фіксована чи погодинна);
Відсоток від реалізації абонементів;
Персональні тренування з фітнесу;
Групові тренування;
Проведення семінарів та майстер-класів;
Складання програм тренувань та дієт.
Тут все залежить від бажання, кваліфікації та наявності часу. Багато тренерів встигають ще й працювати офіційними представниками компаній-виробників спортивного харчування, одягу та аксесуарів.
Щоб якнайефективніше реалізувати себе у фітнес-індустрії, тренери повинні постійно навчатися. Це галузь, що динамічно розвивається і не терпить застоїв і вимагає від фахівців постійного вдосконалення. Конкуренція також дуже висока, особливо у великих містах. Тому спортивні наставники постійно проходять курси, їздять на семінари, беруть участь у сертифікаціях та дуже активно займаються самоосвітою. Можна впевнено говорити про те, що зарплата фітнес тренера у Києві значною мірою залежить від його затребуваності, а від кваліфікації.
Аналіз вакансії фітнес тренера
Якщо проаналізувати вакансії фітнес-тренерів, розміщені на сайтах з працевлаштування та резюме самих претендентів, то можна побачити, що розкид цифр досить великий. Роботодавці в особі власників фітнес клубів пропонують фіксовану зарплатню від 6000 до 45000 грн. в місяць. У своїх резюме фахівці вказують бажану зарплатню від 7000 до 25000 грн. в місяць.
Портал Trud.com пише, що станом на 2020 рік середня зарплата тренера з фітнесу у Києві та області становить 12 000 грн. Мінімальна оплата праці, на яку може розраховувати працівник такої спеціальності, становить 6 000 грн. Ми не можемо ручатися за достовірність цієї інформації, але швидше за все так і є. При цьому варто враховувати, що в невеликих містах цифри можуть виявитися нижчими, ніж у столиці.
Ціни на персональні тренування
Сьогодні ціна персонального тренування залежить від багатьох факторів і становить від 200 до 500 грн. Групове тренування коштує клієнтам дешевше – від 150 до 300 грн. Але не варто радіти за коуча, який за пару годин заробляє більше, ніж зварювальник на заводі, бо далеко не всі гроші він може залишити собі. Фітнес клуб забирає половину суми або виставляє рахунок за оренду спортивного залу та обладнання залежно від домовленості з тренером. При цьому ціна тренування може сильно залежати не лише від кваліфікації та популярності коуча, а й від рівня фітнес-клубу. Деякі тренери встигають працювати у 2-3 тренажерних залах, хоча це дуже важко.
Тренажерні зали преміального рівня дають можливість заробляти більше, оскільки платоспроможність клієнтів є вищою, і вони частіше замовляють персональні тренування. Потрапити на роботу в таке місце непросто, оскільки від кандидата вимагається не лише наявність освіти та досвіду, а й деякі додаткові якості, наприклад високий рівень комунікабельності. Влаштуватись тренером у фітнес клуб бюджетного рівня набагато простіше, але й можливостей заробляти там завжди менше.