Через карантинні заходи, запроваджені навесні по всій Україні, попит на онлайн-тренування сильно зріс. Навіть зараз, коли у більшості міст країни фітнес-клуби повернулися до нормального графіку роботи, які бажають займатися з тренером з дому достатньо. Аналітики вважають, що карантин здійснив переворот у світі фітнесу та тренування онлайн стали трендом, який уже не залежить від епідеміологічної обстановки та живе своїм життям. Тим не менш, фахівці в галузі фітнесу впевнені, що тренування вдома на тренажерах або без, навіть під чуйним керівництвом досвідчених тренерів, ніколи не зможуть замінити відвідування фітнес-клубу. Давайте розберемося чому.
Домашні онлайн-тренування
У домашніх умовах більшість із нас почуваються впевненіше та комфортніше, адже не дарма кажуть, що «вдома навіть стіни допомагають». Також важливим є те, що не витрачається час на дорогу в зал і головне – немає навіть мінімального ризику підхопити злощасний COVID-19. Але на цьому переваги домашніх тренувань, мабуть, закінчуються.
Погляньмо, що ми втрачаємо. Насамперед складно сперечатися з тим, що навіть дуже забезпечена людина не зможе купити усі професійні тренажери для фітнесу, які потрібні для ефективних занять. Так, можна встановити вдома лавку для жиму, силову мультистанцію та навіть чудовий ейрбайк Assault AirBike AS-1, але повноцінну кардіо та силову зону в домашніх умовах зможе собі дозволити хіба що мільйонер. Тому більшість домашніх вправ, які вам може запропонувати тренер – це базові рухи та вправи з власною вагою, гантелями та еспандерами.
Ще один негативний фактор, який супроводжує онлайн-тренування – це втрата мотивації. Втративши ритуал походу в зал, де можна побачити результати інших і показати свої, нехай навіть скромні успіхи, багато хто поступово охолонює до тренувань і врятувати становище не може навіть найдосвідченіший наставник. Негативно впливають на бажання тренуватися та невдачі, які частіше трапляються під час занять онлайн. Тренер може лише підказати та проконтролювати, дивлячись на ваші зусилля через веб-камеру, а ось підтримати, чи правильно розгорнути руку чи ступню він уже не в змозі.
Тренажерний зал
У тренажерному залі до послуг відвідувача повний спектр обладнання, починаючи від вільної ваги, закінчуючи кросоверами та мега популярними лижними тренажерами. Крім цього, у клубі завжди достатньо місця для розминки, розтяжки, а в деяких – навіть для повноцінного бігу. Багато комерційних клубів мають навіть кросфіт-зону для функціонального високоінтенсивного тренінгу. Якщо ви знаєте, про що йдеться, то розумієте, що в домашніх умовах повноцінно займатися кросфітом неймовірно складно. Групові заняття та командні тренування на такому обладнанні, як професійні сайкли, також доступні лише відвідувачам клубів.
Що стосується мотивації, то її довкола скільки завгодно, починаючи від дівчат, перед якими не хочеться «вдарити в бруд обличчям», закінчуючи атлетами із солідним стажем та очевидними успіхами, на яких хочеться дорівнювати. Тренер у залі може надати не теоретичну, а цілком реальну допомогу в освоєнні тієї чи іншої вправи і сам покаже, як правильно її виконувати.
Щодо ризику заразитися коронавірусом, то завдяки зусиллям власників більшості українських фітнес-клубів він значно знизився. Усі чудово розуміють, що навіть один хворий клієнт чи співробітник можуть стати причиною закриття залу на невизначений термін. Санітарна обробка тренажерів та меблів, регулярні вологі прибирання, скринінг температури на вході та встановлення санітайзерів скрізь, де тільки можна, забезпечують достатній рівень безпеки відвідувачам, щоб ті могли спокійно тренуватися.
Якщо ви все ж таки вирішили, що онлайн-тренування для вас єдине правильне рішення, то компанія ТОВ «Топфітнес» готова допомогти вам обладнати домашній зал з мінімальними витратами. Ми пропонуємо як професійні кардіо та силові тренажери для фітнесу, так і обладнання любительського класу від авторитетних світових брендів. Така техніка, як гребний тренажер Concept2 Model D Black PM5, ідеально впишеться навіть в інтер'єр невеликої міської квартири, завдяки компактним розмірам і складаній конструкції. При цьому один такий тренажер здатний ефективно навантажити 90% м'язів тіла, чого не може запропонувати поки що запропонувати жодне інше обладнання.