Як не можна їсти перед тренуванням
Багато спортсменів, які займаються силовими видами спорту, щільно їдять за годину чи півтори до походу до тренажерної зали. Вони мотивують це тим, що для важкого тренування зі штангою потрібно багато енергії, яку дає їжа. Насправді це не зовсім так і добре поївши, атлет лише ускладнює життя своєму організму. Чому небезпечно багато їсти перед тренуванням?

Зайво рясний сніданок або обід може викликати прискорене серцебиття, збільшивши і без того серйозне навантаження на серце і судини. Також переїдання може викликати ефект рефлюксу, коли вміст порожнистих органів рухається в невластивому напрямі. Говорячи простою мовою, під час важкого підходу зі штангою або прискорення на орбітреці, на спортсмена може напасти блювота. Так що найкраще поїсти перед залом небагато, але віддаючи перевагу калорійній та здоровій їжі.

Правильне харчування перед тренуванням також унеможливлює використання великої кількості спецій. Любителі гострої чи солоної їжі ризикують зіпсувати собі травну систему, оскільки фізичні навантаження у комплексі з харчовими подразниками можуть різко підвищити кислотність шлунка. Це ускладнює перетравлення їжі і може дуже швидко призвести до гастриту чи навіть виразкової хвороби.

Тренування та алкоголь
Щоб не говорили авторитетні атлети та «фахівці» в галузі режиму та харчування, але алкоголь та спорт несумісні у жодному вигляді. Ні склянка пива, ні чарка коньяку, ні келих вина не принесуть вам користі в тренажерному залі, і лише перекреслять ваше тренування. Доза спиртного, яку ви зазвичай навіть не помітите, у поєднанні з фізичним навантаженням може стати «ударною» і призвести до несподіваних і майже завжди неприємних наслідків.

Насамперед, тренажери для фітнесу виробляють для тверезих людей, які адекватно усвідомлюють свої можливості та мають робоче почуття самозбереження. Прагнення людей, що випили, ставити особисті чи світові рекорди дуже часто закінчується травмами, причому не тільки у винуватця події, а й у оточуючих.

Також не варто забувати, що алкоголь звужує кровоносні судини, підвищує тиск, спричиняє зневоднення організму і стає причиною сонливості. Ми впевнені, що з жодним явищем з цього списку ви не хотіли б зіткнутися під час тренування фітнес-клубі.

Тренування та лікарські препарати
Не всі ліки протипоказано приймати перед тренуванням в тренажерному залі. Але є серед медичних препаратів і ті, які під час занять небажані і навіть заборонені. До них відносяться:

Седативні препарати, що викликають сонливість і заважають зосередитись. Відсутність можливості мобілізувати психологічні та фізичні сили перед підходом дуже небезпечна;
Антидепресанти, що впливають на настрій чи загальний психічний стан людини. Складно сказати, як поведуться ті чи інші хімічні сполуки, потрапивши у зв'язку з гормонами, що активно виділяються, та ще й при посиленому навантаженні на серці;
Антибіотики всіх видів. Як не дивно, але прийом антибіотиків перед тренуванням дуже небажаний, ні разово, ні тим більше курсом. Ці препарати впливають на імунну систему, мікрофлору шлунка та кишечника і навіть можуть змінювати формулу крові. Засвоєння їжі в умовах відбувається погано, а навантаження на шлунок і печінку зростає.
Фізичні навантаження та енергетики
Відразу скажемо, що не йдеться про енергетичні напої, що випускаються відомими брендами спортивного харчування для підвищення тонусу під час тренувань. Якщо знати міру та вживати якісну продукцію, то шкоди від неї не буде. Але якщо ви вирішили випити перед тренуванням енергетик із магазину, то краще відразу ж відмовтеся від цієї витівки. Навіть не обговорюючи сумнівний склад цих рідин, які по суті є повільною отрутою, ми хочемо застерегти вас від таких експериментів. Дія компонентів таких напоїв на серце та судини при серйозних фізичних навантаженнях передбачити неможливо. Отримати серцевий напад або інсульт, лежачи під штангою, напевно, не входить у ваші плани на найближчий час.