Їсти правильно, щоб худнути
Невблаганна статистика говорить про те, що у нас у країні 54% чоловіків та 59% жінок мають зайву вагу. Причини цієї проблеми дуже різноманітні, але найчастіше проблеми з фігурою виникають через безконтрольне споживання висококалорійних страв, неправильний режим харчування та наявність шкідливих харчових звичок. У поєднанні з низькою фізичною активністю ці фактори дуже швидко псують фігуру і, що найстрашніше, руйнують здоров'я.

Продумане, правильне харчування для схуднення це те, без чого не обійтися, працюючи над собою. Поняття це дуже об'ємне і про те, як, скільки і що написано не одна книга солідного обсягу. Ми не ускладнюватимемо і наведемо тут лише основні правила, які лежать в основі здорового, збалансованого харчування. Наші поради про те, як правильно харчуватися, щоб схуднути, підходять для всіх, крім рідкісних випадків непереносимості продуктів та низки хронічних захворювань.

Прибираємо з раціону «харчове сміття»
Фахівці в галузі дієтології рекомендують почати свій шлях до здорового харчування з виключення так званого харчового сміття. У цю велику категорію входить все, що не приносить нашому організму користі, а лише забезпечує нас калоріями у великих кількостях. Сюди слід зарахувати:

Цукор та страви, що містять його у великій кількості;
Лимонади, солодкі соки та інші напої з цукром;
Випічка і біле борошно і білий хліб;
М'ясні напівфабрикати, зокрема ковбаси всіх видів;
Картопля фрі, чіпси, снеки та інший фастфуд;
Кетчуп, майонез та інші соуси на їх основі.
Слід забути і про алкоголь, який не тільки шкідливий сам по собі, а ще й пробуджує зайвий апетит. Виключивши зі свого раціону ці небезпечні для організму продукти, ви можете вважати, що зробили великий крок на шляху до своєї мрії. Але, позбувшись непотрібного багато хто з подивом виявить, що відмовилися практично від усього, що їли день у день.

Оптимальний розподіл білків, жирів та вуглеводів
Суперечки про те, скільки повинно бути прийомів їжі в день при правильному харчуванні не вщухають ніколи. Ми візьмемо за основу золоту середину та порадимо вам наступний режим:

Сніданок о 7.00 год.;
Перекус о 10:00;
Обід о 13.00 год.;
Друге перекус о 16.00;
Вечеря о 19:00;
Легкий перекус із сиру та кефіру за годину до сну.
Такий графік актуальний для тих, хто прокидається о 6.00 та відходить до сну о 22.00. Якщо ваш розпорядок дня відрізняється, то нескладно зрушити їжу відповідно до реалій.

Основне правило полягає в тому, що харчуватись потрібно кожні 3 години, але невеликими порціями, що не перевищують 200-250 грам. У меню мають переважати продукти не з простими, а зі складними вуглеводами: нешліфований рис, гречка, цільнозерновий хліб, макарони із твердих сортів пшениці, бобові, фрукти та коренеплоди. Харчування для схуднення передбачає також і виключення страв, смажених на рослинних та тваринних жирах. Смажена таким чином їжа жирна та калорійна, а також рясніє холестерином. Дієтологи рекомендують гасити, відварювати або запікати в духовці – ці способи приготування допомагають зберегти максимум корисних речовин.

Як правильно пити воду, щоб худнути
Питний режим при здоровому харчуванні відіграє не менш важливу роль, ніж ретельний вибір продуктів. Щоб почати втрачати жир, а не м'язову масу, потрібно пити воду в кількості, потрібній для організму. Вода є не лише найважливішим учасником усіх біохімічних процесів у нашому організмі, а й допомагає обмежувати себе в їжі, оскільки притуплює голод. Варто згадати, що калорій у воді немає зовсім, тому пити її можна без побоювання порушити дієту.

Рекомендується випивати щодня щонайменше 1,5-2 літрів води. Може здатися, що 6-8 повних склянок на день - це дуже багато, але незабаром ваше тіло звикне до правильного питного режиму і все стане на свої місця. Першу склянку води рекомендується випивати відразу після пробудження, не голодний шлунок, а останній – за 30-60 хвилин до відходу до сну. По одній склянці води потрібно випивати перед кожним їдою, а також перед тренуванням і після неї.

І пам'ятайте, що для того, щоб правильне харчування для схуднення швидко показало результат, важливо надавати організму фізичні навантаження. Абонемент у тренажерний зал або серйозні домашні тренування дозволять вам набагато швидше наблизитися до заповітного результату.