Вправи на фітнес станції
Правильне тренування завжди починається з розуміння того, що ви хочете з її допомогою досягти. Це може бути велика м'язова маса, гарний рельєф, сила чи зниження ваги. Правильний вибір програми гарантує швидкий та якісний результат, а також безпеку під час занять. Розробка таких програм – завдання індивідуальне та узагальнений підхід тут недоречний. Тому ми не пропонуватимемо програми, а приготували вам кілька порад від експертів фітнесу, які допоможуть правильно побудувати домашні тренування з силовою станцією будь-якого типу.

Якнайшвидше досягти мети з домашньою фітнес станцією
Насамперед потрібно засвоїти, що навіть силова станція для дому преміум класу буде марною, якщо заняття не проходитимуть регулярно. Важливо, щоби перші кілька тренувань не відбили у вас полювання до самовдосконалення, як це нерідко буває. Перші два тижні потрібно займатися не частіше ніж раз на 2-3 дні та приділяти вправам не більше 45 хвилин. Поступово навантаження можна збільшувати і ви самі зрозумієте, коли потрібно додати вагу та тривалість.

Перед кожним тренуванням важливо провести розминку, щоб підготувати м'язи та серцево-судинну систему до майбутніх навантажень. Якщо у вас є кардіотренажер, варто приділити йому 10-15 хвилин перед силовими вправами. Але еліптичний тренажер чи бігова доріжка – це зовсім не обов'язкове обладнання і для підготовки достатньо провести інтенсивну гімнастичну розминку без обтяжувачів, з махами, присіданнями та нахилами.

Для того, щоб вправи з фітнес станцією не стали безглуздою стомлюючою метушнею, дотримуйтесь системності. Тренування має складатися з 8-10 вправ з 4-5 підходами у кожному. При цьому будувати заняття потрібно так, щоб навантажувати кожен тренувальний день лише 1-2 групи м'язів, а не все тіло. Так ви можете ефективніше впливати на мускулатуру і уникнете перетренованості.

Харчування – важливий чинник успіху. Якщо у вас вдома з'явилася силова фітнес-станція – це означає, що ви налаштовані серйозно. Залишайтеся послідовними на своєму шляху до перемоги та обмежте себе у шкідливих, надто калорійних чи відверто марних продуктах. Харчуйте збалансовано і не забувайте вживати достатньо рідини.

Найкращі вправи для фітнес станцій
Залежно від того, який силовий тренажер для дому є у вашому розпорядженні, залежатиме ваш комплекс вправ. Тренажер із вільними вагами має на увазі, що в основі тренування будуть жими, тяги та розведення. Вантажоблокові моделі дозволять виконувати великий вибір різних тяг різної амплітуди та інтенсивності. Багато сучасних мультистанцій для фітнесу оснащені турниками та брусами, якими не варто нехтувати. Регулярні вправи з цим простим оснащенням можуть принести швидкі плоди.

До списку кращих вправ для фітнес-станцій із вбудованими вагами, які найчастіше купують для домашнього застосування, входять:

Верхня тяга блоку. Виконуючи таку тягу до грудей або за голову різними по ширині хватами, можна якісно опрацьовувати найширші та трапецієподібні м'язи спини, а також дельти;
Розведення з блоками. Залежно від того, на спині чи на грудях знаходиться атлет, відбувається опрацювання м'язів грудей чи спини. Додатково працюють також передні та задні дельти;
Тяги до грудей. Ця категорія вправ незамінна у розвиток м'язів плечового пояса. Правильно виконувані тяги навантажують дельти, найширші, круглі м'язи спини, а також біцепси, трицепси і передпліччя;
Згинання та розгинання рук. Якщо ви хочете отримати гарний, розділений біцепс, то згинання рук, стоячи або сидячи з блоком, повинні обов'язково входити у ваш комплекс вправ. Не менш важливими є розгинання рук з блоком стоячи – вони забезпечать масивний, рельєфний трицепс, без якого неможливо уявити спортивну фігуру.
Домашні силові станції надають своїм власникам чудовий простір для творчості. Тренажери з вантажоблочним механізмом можна використовувати як замінник кросовера, гребного тренажера та багатьох інших апаратів з фітнес-арсеналу.

Насамкінець хочеться нагадати, що найкращий ефект у будь-яких тренуваннях дає різноманітність. М'язи звикають до монотонних навантажень і перестають на них реагувати. Так, домашня мультистанція дещо обмежує вибір вправ, але вихід із положення є. Змінюючи ширину і тип хвата, а також використовуючи різні рукояті, можна регулярно вносити «свіжий струмінь» у свої тренування.

Шукаєте, де можна купити силові фітнес станції для дому? В Україні професіонали та любителі довіряють компанії ТОВ «ТопФітнес», яка понад 12 років постачає тренажери та інше спортивне обладнання до фітнес-клубів нашої країни та домашніх спортивних залів. Ми пропонуємо брендові моделі обладнання для фітнесу з доставкою у Києві та інших містах України.