Як з'явилися вентиляторні велотренажери

Першим професійним велотренажером, що використовує для опору повітряний потік, став Assault AirBike, створений американським виробником Assault Fitness Products. Компанія, що спеціалізується на сучасному інноваційному обладнанні для фітнесу та кросфіту, є багаторічним партнером Reebok CrossFit Games – головного змагання з кросфіту, яке відбувається щорічно з 2007 року.

Конструктори першого ейрбайка поставили перед собою непросте завдання створити тренажер, який максимально враховував би індивідуальні параметри атлета. Навряд чи у світі існує дві людини, з абсолютно однаковим підходом до занять і характеристиками сили і витривалості, що повністю збігаються, тому стандартні рішення, що використовуються у фітнес-індустрії довгі роки, не підходили. Інженерам Assault Fitness вдалося розробити новий апарат, який міг сам збільшувати навантаження, при збільшенні інтенсивності тренування.

В основу механізму ліг повітряний маховик – колесо, із закріпленими на ньому лопатями. Обертаючи педалі, користувач розкручує цей елемент тренажера, причому чим інтенсивніше обертається маховик, тим вищий опір повітря і, відповідно, навантаження на м'язи спортсмена. Пропорційний принцип, використаний в ейрбайку, більше підходив для тренувань з кросфіту, ніж звичайний, пропонований магнітними тренажерами. Користувач тепер був позбавлений необхідності налаштовувати навантаження вручну або використовувати одну зі стандартних програм і підлаштовуватися під її параметри.

Після випуску перших тренажерів Assault AirBike, які спричинили фурор у світі кроссфіту, вентиляторні моделі з'явилися у багатьох відомих брендів. Але, незважаючи на це, ейрбайки від Assault Fitness залишаються класикою професійного обладнання для кросфіту і перевершити їх за функціональністю, ефективністю та надійністю, поки не вдалося нікому.

Як працює ейрбайк?

Велотренажери з повітряним опором є вузькоспеціальними снарядами для кросфіту. У всьому світі ці апарати встановлюють у фітнес-клубах, тренажерних залах та спортивних куточках офісів. Серед важливих особливостей ейрбайків слід зазначити такі:

  • Тренажер дозволяє задіяти у тренувальному процесі як нижню, так і верхню частину тіла. Користувачеві доступний точний розподіл навантаження між ногами та м'язами плечового пояса;
  • При необхідності, атлет може задіяти лише руки чи навпаки, виключно м'язи ніг;
  • Завдяки особливій конструкції передачі від педалей до маховика можна використовувати «задній хід», навантажуючи слабко задіяні в звичайному режимі м'язи;
  • Ейрбайк можна використовувати у положенні стоячи, не спираючись на сидіння;
  • Принцип пропорційного збільшення навантаження ідеальний для метаболізму та ефективно впливає на кардіоваскулярну систему. Тому регулярні заняття на ейрбайку стимулюють зростання скелетних м'язів;
  • Тренажер цього типу дуже ефективний при «сушінні» - він спалює жир швидше за прості велотренажери;
  • При заняттях на цьому тренажері відсутнє ударне навантаження на суглоби та зв'язки;
  • Устаткування може використовуватись у реабілітаційних програмах.
  • Окремо варто сказати і про надійність ейрбайків. Повітряний принцип опору робить ці кардіо тренажери дуже витривалими. Простий і надійний механізм розрахований на екстремальні навантаження і може працювати без зупинки багато годин. Для вибору спортивної техніки в кардіо-зоні комерційного тренажерного залу ця перевага, у поєднанні з високою ефективністю, є одним із ключових.

Оригінальні професійні ейрбайки для кросфіту та фітнесу в Україні може запропонувати компанія TopFitness.UA. Ми постачаємо у фітнес-клуби країни якісну техніку за розумними цінами, з безкоштовною доставкою та офіційною гарантією.