Кросфіт – твоя зала завжди з тобою
Професійні кросфітери стверджують, що основна причина популярності кросфіту - у його доступності. Так, зали функціонального тренінгу поки що є не в кожному районі і навіть не в кожному місті, але для ефективних тренувань вони не потрібні. Особливість цієї системи в тому, що атлет може тренуватись з мінімумом спортивного обладнання або взагалі без нього.

Сучасне обладнання для кросфіт-залів вражає своєю ефективністю та функціональністю. Спортивні бренди щосили намагаються, щоб їх техніка стала незамінною і купувалася в усьому світі. Професійні ейрбайки та механічні бігові доріжки, спеціальні штанги та цілі кросфіт-комплекси купити зараз зовсім не складно і ціна на них цілком доступна. Але атлет, за бажання, може займатися взагалі, не використовуючи снарядів.

Найбільш функціональний та зручний спортивний інвентар завжди з нами – це наше тіло. Функціональний тренінг використовує вагу людини не менш ефективно, ніж обтяжувачі дорогих та складних тренажерів. Можна пробігти в парку з прискореннями 500-600 метрів, а потім виконати серію застрибувань на лавку, підхід віджимань і випади з першим важким предметом, що потрапив під руку - це вже буде тренування. Експерти стверджують, що кросфіт – це вид спорту, який пропонує людині використати його власне тіло так, як задумала сама природа.

Кросфіт – не насильство над організмом
Спостерігаючи з боку тренування з кросфіту, багато хто думає, що атлети знущаються над своїм організмом і згодом будуть про це шкодувати. Це не так, адже правильний функціональний тренінг – це не насильство над тілом, а його всебічний розвиток, що допомагає розкривати прихований потенціал і ставати кращим та ефективнішим. Але для того, щоб заняття не перетворилися на руйнівні експерименти над собою, потрібно знати правильний шлях. Тому кросфіт - це вид спорту, в якому робота з тренером просто необхідна.

Правильно складена програма тренувань кросфіту та заняття під нагляд професіонала покажуть свої результати вже у перші два тижні. Через кілька місяців ви зможете спостерігати, як ваш живіт значно втягнувся, плечі округлилися, а сідниці набули привабливої форми. Жоден вид спорту не дасть такий швидкий і очевидний ефект, як кросфіт. Але завжди потрібно пам'ятати, що чудес не буває і для досягнення результату потрібно працювати на тренуваннях з повною самовіддачею, правильно харчуватися та дотримуватись режиму.

Як відбувається функціональний тренінг?
Класичне тренування кросфітера займає не більше однієї години. Складається вона з декількох етапів, які є обов'язковими і виконуються у суворій послідовності:

Суглобова та динамічна розминки;
Силова частина тренування;
WOD (тренування дня) – робота з комплексом кросфіт-вправ, що займає від 3 до 30 хвилин та передбачає високу інтенсивність;
Додаткові вправи або затримка завершує тренування.
Окремо варто поговорити про «тренування дня» (WOD). Існує безліч варіантів виконання, але, як правило, всі вправи комплексу витримуються в одному загальному стилі. Поділяються комплекси на такі групи:

Виконання однієї вправи на якийсь час, у вигляді раунду або серії раундів;
AMREP – робота на час, коли за його певний проміжок потрібно виконати якнайбільше повторень;
EMOM - вправу виконують рівно одну хвилину, прагнучи встигнути за цей час зробити задану кількість повторень;
FGB – п'ять вправ виконують послідовно, кожне рівно одну хвилину. Намагаються зробити за цю хвилину якнайбільше повторень. Перерва між раундами – 1 хвилина;
Tabata чи вправи, здатні повноцінно замінити цей комплекс.
У кросфіт-залах тренування проводяться в групах по 5-10 осіб, що також можна вважати безперечним плюсом. Так тренер має можливість приділити увагу кожному атлету, а крім цього – у групі завжди панує дух змагання та позитивний настрій. Поки один спортсмен працює, інший відпочиває – таким чином зі спортивним снарядом можуть займатися 2-3 особи, не заважаючи один одному.

Користь кросфіту для організму безсумнівна. Тренування дають не тільки гарне тіло, силу та витривалість. Вони розвивають серцево-судинну та дихальну систему, покращують обмін речовин та зміцнюють імунітет. А крім цього, функціональний тренінг дарує гарний настрій та впевненість у своїх силах.