Плюси та мінуси тренувань з канатом
Основний акцент кросфіт тренування з канатом робить на м'язах рук. Також у роботу залучаються спина, черевний прес і, якщо вправа досить інтенсивна і має хорошу амплітуду, то й м'язи передньої та задньої поверхні стегна. Задіяні як поверхневі, і розташовані глибоко м'язові волокна. Такого результату вдається досягти завдяки тому, що вправи з канатом надають не тільки звичайне, а й ізометричне динамічне навантаження, спрямоване під різними кутами.

Тренування з кросфіт-канатом передбачає безперервні рухи протягом усього підходу, тому м'язи майже не відпочивають. Це відмінно стимулює їх зростання, а також сприяє інтенсивному спалюванню жиру. Розвивається також силова витривалість м'язів, яку так високо цінують шанувальники функціонального тренінгу. Загалом робота з канатом має такі позитивні властивості:

При правильному та інтенсивному виконанні вправи задіяна більшість м'язів тіла;
Відсутнє ударне навантаження на суглоби, що позбавляє тренування з канатом багатьох протипоказань;
Вправи з цим снарядом сприяють розвитку почуття рівноваги та здатності балансу;
Відмінно працює дихальна та серцево-судинна система та спалюються жирові відкладення.
Дуже важливо, що спортивний канат створює навантаження, яке ніяк не пов'язане із вагою. Все залежить лише від того, наскільки атлет зможе розігнати снаряд силою своїх м'язів. Це дуже важливий момент, оскільки практично невідомі випадки, щоб канат отримав таку частоту коливань, що завдав травми, що тренується. Максимум що загрожує спортсмену, то це те, що канат просто вирветься з рук.

Чи є мінуси у канатів для кросфіту? Є, але вони є досить абстрактними. Слід зазначити лише те, що вправи з цим снарядом вимагають досить багато вільного місця, якого часто й так бракує. Ще один момент, який варто згадати, – це необхідність роботи з тренером. Самому освоїти цей такий простий на вигляд тренажер для кросфіту навряд чи вдасться.

Як тренуватись з канатом, щоб отримати максимум користі?
Тренуючись з канатом, як і з будь-яким іншим снарядом, навантаження потрібно збільшувати поступово. Перші тренування краще присвятити тому, щоб повністю опанувати інвентар, відчути його як слід і освоїтися з його тонкощами. Досвідчені спортсмени та персональні фітнес тренери рекомендують не використовувати страхуючі петлі взагалі, щоб з перших підходів звикати розраховувати лише на силу власних зап'ясть.

Найкраще комбінувати тренування з канатом з іншими навантаженнями – так вплив на м'язи буде найякіснішим. Якщо потрібно посилити дію вправи на м'язи кора та стегна, то найкраще створювати хвилі у положенні напівприсіду. Перші рази це буде зовсім непросто, але при регулярних тренуваннях вже за кілька тижнів така позиція під час виконання вправи не викликатиме дискомфорту.

Як правильно вибрати канат для кросфіту?
Сьогодні купити канат для кросфіту не проблема і на ринку спортивних товарів України вистачає пропозицій у будь-яких цінових категоріях. Незважаючи на це, багато власників тренажерних залів вважають, що простіше виготовити такий спортивний снаряд самому. На жаль, у цій справі не все так просто і такий тренажер для кросфіту буде разюче відрізнятися від фірмового. Справа в тому, що відомі бренди, що випускають товари для кросфіту, використовують спеціальні канати, параметри яких є оптимальними для занять спортом. Роль грає не тільки довжина і діаметр, а й пружність волокон, а також армування, яке не дасть виробу стати непридатним через місяць-два інтенсивних занять.

Якщо ви шукаєте обладнання для кросфіт зони, то TOPFITNESS.UA може запропонувати все, що знадобиться для організації професійного простору для функціонального тренінгу. У нас є не тільки спеціальні канати, а й безліч інших тренажерів та спортивних снарядів, що використовуються у фітнесі та кросфіті. У нашому інтернет-магазині вам завжди запропонують найкращі ціни на брендові продукти, офіційну гарантію від виробника та безкоштовну доставку обладнання по Києву та в будь-які інші міста України.