З чого почати?

Перш ніж почати йти до своєї мети, необхідно чітко уявляти собі шлях. Для цього готується бізнес-план, де описуються найважливіші для опрацювання моменти. Така «дорожня карта» обов'язкова для початку будь-якого бізнесу і від того, наскільки вона докладна, залежить те, наскільки ви готові до вирішення завдань, які ставитиме перед вами життя. Якщо ви збираєтеся інвестувати гроші у великий фітнес-клуб з широким асортиментом послуг, краще доручити складання бізнес-плану професіоналам. Фахівці врахують усі ризики та опишуть найбільш короткий та економний шлях до успіху. Але для невеликого або середнього за розмірами клубу, де основний акцент зроблено саме на тренажерному залі, бізнес-план цілком можна скласти самостійно, уважно вивчивши інформацію на цю тему в Мережі або проконсультувавшись у знайомих, які мають досвід відкриття своєї справи, причому не обов'язково у сфері спорту. Але одного якісного бізнес-плану замало успіху. Що ще потрібне для того, щоб відкрити фітнес клуб?

Гроші

Гроші вирішують багато проблем, тому найменш тернистим способом старту є купівля клубу, що працює. Ціна питання може бути як цілком скромною, так і вражаючою. Від чого залежить кількість нулів у ціннику тренажерного залу? Як таких, суворих правил формування вартості бізнесу у цій сфері немає. Але найчастіше власники залів використовують просту та цілком логічну формулу:
Ціна бізнесу = Вартість тренажерного залу з обладнанням + розрахунковий його прибуток за 2-3 роки.
У великих містах України, таких як Київ, Харків, Одеса, Дніпро та Львів, купити тренажерний зал із невеликою площею (200-250 м2), можна за 60-70 тис. доларів. Варіант із купівлею франшизи може виявитися більш вигідним для підприємця-початківця – у цьому випадку молодий зал отримує серйозну підтримку від «старшого брата», хоч і не безкоштовно. «Тренажерний зал з нуля» - це задум для людей одержимих своєю ідеєю, які не бояться жодних труднощів. Витрати в цьому випадку можна порівняти з витратами на купівлю функціонуючого залу, але важлива відмінність у тому, що підприємцю доведеться чекати на перший прибуток набагато довше.

Відповідне приміщення

Відкриваючи справу, пов'язану зі здоров'ям та спортом, приміщення потрібно вибирати особливо ретельно. У тренажерному залі обов'язково має бути ефективна вентиляційна система, яка забезпечить клієнтам достатній обсяг свіжого повітря навіть під час максимального завантаження клубу. На оздоблювальних роботах можна заощадити, відклавши виконання дизайнерського ремонту до моменту окуплення витрат на відкриття закладу. Більшості клієнтів все одно як виконані стелі у фітнес клубі – їх більше цікавить наскільки комфортна роздягальня і чи вистачає на всіх душових лійок у годину пік. Приміщення для залу можна як орендувати, так і придбати у власність.

Офіційний статус

Діяльність, пов'язана з наданням послуг у галузі спорту, не вимагає придбання спеціальних ліцензій та дозволів. Основні документи фітнес клубу – це статутні папери ТОВ чи ФОП, якому він належить. Дозвільні папери можуть знадобитися лише в тому випадку, якщо ви вирішите надавати спеціальні медичні послуги, наприклад, виконувати оздоровчий масаж або практикувати лікувальну фізкультуру. Співробітники тренажерного залу, які працюють з людьми, повинні мати санітарні книжки, що діють, – це єдина офіційна вимога до персоналу.

Якісне спортивне обладнання

Багато хто вважає, що ефективність оснащення тренажерного залу безпосередньо залежить від того, наскільки серйозні інвестиції було зроблено в обладнання. Це не завжди так – дорогий тренажер не обов'язково функціональний, а щодо брендів, то мало хто з відвідувачів звертає увагу на ім'я виробника пристроїв. При покупці тренажерів краще звернутися до постачальників, які надають комплексну послугу, що включає підбір, постачання, встановлення та обслуговування обладнання, а не просто продає товари для фітнесу. Компанія ТОВ «ТОПФІТНЕС» пропонує послуги проектування фітнес залів з підбором обладнання відповідно до формату клубу, його розмірів та, зрозуміло, фінансових можливостей власника. У нас ви можете купити професійне обладнання для фітнесу, як нове, так і вживане. Також ми готові повністю взяти на себе всі технічні питання, зокрема, підготовку інженерних мереж залу. Фітнес клуб від «ТОПФІТНЕС» «під ключ» - це чудовий спосіб отримати швидкий та якісний результат.