Класифікація сучасних фітнес клубів

Ще якихось 8-10 років тому класифікація фітнес клубів була розмитою та основною властивістю будь-якої зали була його доступність для відвідувачів. Клуби ділилися на бюджетні, середнього рівня та елітні. Градація ця збереглася і сьогодні, але додатково з'явилися інші ознаки, за якими експерти виділяють кілька основних форматів.

Насамперед, треба згадати про тренажерні зали загальних і розрахованих виключно на жінок. У першому випадку представники двох статей тренуються спільно, маючи лише окремі роздягальні та душові. У жіночих клубах послуги надаються лише представницям прекрасної статі. Фітнес клуб для жінок в Україні є дуже затребуваним форматом – відвідувачки таких залів почуваються комфортніше та не соромляться. Існують інші, більш екзотичні для нашої країни варіанти, наприклад фітнес клуб для дітей або майбутніх мам.

В окрему категорію можна виділити клуби wellness-фітнесу, в яких практикується комплексне вдосконалення, що включає не тільки силові та кардіо тренування, але й духовне вдосконалення, а також комплексний догляд за тілом, що включає spa-процедури, дієти, вправи з йоги.

Велику роль роботі фітнес клубу грає набір послуг. Найпростішим варіантом є зали, що пропонують лише тренування. У цих закладах є приміщення з тренажерами, душова та роздягальня. Як правило, це доступні за ціною зали, розраховані на мешканців найближчого мікрорайону. Також поширені клуби, які пропонують окрім тренажерного залу також сауну з кімнатою відпочинку, відвідування якої оплачується окремо від основного абонементу. Такий формат характерний для фітнес клубів бюджетної та середньої цінової категорії. Великий попит мають клуби, що пропонують широкий спектр послуг. Окрім залу для тренувань із силовими та кардіо тренажерами, такі заклади мають приміщення для заняття аеробікою чи популярним сьогодні кенгджампінгом, басейни, сауни, масажні та косметичні кабінети. Такий набір сервісів притаманний преміум-сегменту, але також може пропонуватися і клубом середнього рівня.

Відмінності за графіком відвідувань

Окремо варто згадати про відмінності залів, пов'язаних із графіком відвідувань. За цією ознакою можна виділити такі типи фітнес клубів:

  • Повний безліміт. Формат характерний для клубів, вартість абонементів якого вища за середню. Має на увазі відвідування клієнтом закладу у будь-який час, коли той відкритий. У ціну абонементу можуть входити заняття для аеробіки, відвідування сауни, басейну.
  • Безліміт та абонементи на певну кількість відвідувань. Останнім часом з'явилося чимало залів, які пропонують як необмежені відвідування, так і абонемент, розрахований на 4-8 тренувань. В останньому випадку клієнт обмежений у кількості візитів, але не лімітується за часом одного тренування. За бажанням, власники таких оплачених пакетів послуг можуть перебувати в залі хоч весь день.
  • Фітнес клуби, які пропонують абонементи з тимчасовими обмеженнями. У такому разі клієнтам пропонують кілька варіантів, до яких зазвичай входить безлімітний абонемент і 2-3 види фіксованих за часом. Відвідувачам можуть пропонувати час з ранку до обіду, тренування в другій половині дня і т.д. У випадку, якщо відвідувач затримується, йому ненав'язливо нагадують про те, що зал потрібно покинути або перейти на інший більш розгорнутий план.
  • Тренажерні зали, що пропонують місячні абонементи. Це зазвичай недорогі фітнес-клуби з невеликим вибором сервісів. Сплативши послуги залу, його відвідувачі отримують можливість відвідувати її протягом місяця, у певні дні. У деяких випадках лімітується час тренувань, наприклад він обмежується 2 годинами.

Ми не претендуємо на вичерпну розповідь про формати сучасних фітнес клубів, тому що вже існує безліч їх видів і нові з'являються із завидною регулярністю. Починаючи свою справу у сфері фітнесу, ви також можете розробити свою унікальну концепцію, яка, можливо, стане основою появи нового, затребуваного формату. В Україні інтерес до фітнесу ще тільки набирає сили і саме зараз існують ідеальні умови для того, щоб знайти порожню нішу та почати надавати послуги, які ще не знайомі нашим нерозбещеним сервісом клієнтам.

Якщо ви вже обрали формат для свого фітнес клубу та готові приступити до втілення ідеї в життя, компанія «ТОПФІТНЕС» пропонує професійну допомогу у створенні ефективного бізнесу у цій цікавій та дуже перспективній галузі. Ми пропонуємо розробку проекту тренажерного залу та його повну комплектацію «під ключ», згідно з розробленою вами концепцією.