Від античності до Середньовіччя

У давній Елладі як перші снаряди для кардіо використовували каміння. Атлети брали в руки спеціально обтесане каміння і бігли з ними. Навантаження збільшити було нескладно – достатньо вибрати камінь більшого розміру. У Римській імперії підходили до обладнання більш серйозно - гладіатори, тренуючи витривалість, закріплювали на ногах і руках обтяжувачі у вигляді полотняних мішечків з піском або свинцевим дробом. І, зрозуміло, найкращими тренажерами, що допомагають навантажувати серце, м'язи та зв'язки, були різні манекени та тренажери для фехтування з мечем. Що вдієш – тренування в ті суворі часи мали більш прикладний характер, ніж у наші дні.

Середні віки дещо урізноманітнили вибір спортивного інвентарю – в арсеналі атлетів з'явилися деякі подібності гімнастичних снарядів, таких як бруси та турніки, а також сучасніші пристосування для фехтування та кулачного бою. Але особливого прогресу у спортивному обладнанні довгі століття Середньовіччя не принесли – церква не надто скаржилася на спорт і тренування були справою знаті та воїнів.

Нова історія тренажерів

Першою людиною, яка серйозно замислилася про створення функціонального та надійного спортивного інвентарю, став німецький педагог Фрідріх Людвіг Ян (1778-1852). Колишній військовий та учасник кількох наполеонівських походів, цей учений, як ніхто інший, розумів важливість фізичної підготовки в житті людини. Саме завдяки Яну в німецькій армії, вперше у світі, було запроваджено фізичну підготовку, до складу якої входили і кардіовправи.

Фрідріх Людвіг Ян не створив жодного пристосування для кардіо – його розробками є гімнастичний кінь, сучасні бруси та кільця для гімнастики. Тим не менш, роль цієї людини в історії фітнесу та пов'язаної з ним індустрії переоцінити дуже складно. З науково обґрунтованих праць Яна почався загальний інтерес до фізичних вправ спочатку у прусській армії, а потім і по всій Європі.

Перші відомості про появу справжніх кардіо тренажерів відносяться до середини XIX століття. У цей час було створено перший механізм, що імітує веслування. На жаль, автор цієї революційної розробки, яка має величезну популярність і сьогодні, залишився невідомим. Проте історія зберегла ім'я винахідника першого велотренажера – ним став поляк німецького походження з Вроцлава Хайнріх Клінгерт. Механік створив у себе вдома досить досконале для свого часу обладнання з педалями, яке можна було використовувати як сидячи, так і стоячи.

1880 року французький інженер Гастон Бозерян доопрацював конструкцію тренажера, який можна було вже назвати велоергометром. Механізм апарату заводився спеціальною рукояткою і користувач міг здійснювати 25-30 оборотів педалей за хвилину, з різним рівнем навантаження. Машина викликала непідробний інтерес у паризькому товаристві та майстер навіть почав виготовляти тренажери на замовлення.

Прорив Йонаса Цандера

На жаль, різноманітні механічні кардіотренажери створювалися безсистемно, для аматорського застосування та ув'язати їх використання з будь-яким видом спорту було складно. Справжнім революціонером у цій галузі є швед Йонас Густав Вільгельм Цандер. У майстерні талановитого механіка, досвідченого лікаря та пристрасного спортсмена, у другій половині XIX століття, було створено десятки тренажерів для різних цілей, у тому числі й для виконання кардіотренувань.

Медична освіта чудово допомагала Цандеру у його роботі. Вперше під час створення спортивного устаткування почали враховуватися біомеханічні особливості людини та її фізіологія. Вчений, який довгі роки захоплювався гімнастикою, розробив механізми для розвитку м'язів плечового поясу, спини, ніг, кілька видів масажних апаратів та тренажери «для розтрусу жиру» - так на той час у Європі називали пристосування для спалювання зайвих калорій.

Сам Йонас Цандер був найкращою рекламою своїх винаходів – до своєї смерті у віці 85 років, швед вів активний спосіб життя і займався на своїх дивовижних апаратах. Дітища Цандера купувалися спочатку в лікарні та пансіонати, де проходили реабілітацію поранені військові, але незабаром замовлення почали надходити і від приватних гімнастичних залів, і навіть окремих осіб.

Кардіотренажери від TopFitness.UA

У компанії «ТопФітнес» дбайливо і з повагою ставляться до історії, проте ми вважаємо за краще пропонувати своїм клієнтам лише найсучасніші тренажери. Якщо ви не хочете, щоб ваш тренажерний зал перетворився на запорошений безлюдний музей – зв'яжіться з нами і ми запропонуємо чудові способи оновити парк ваших тренажерів. У ТОВ «ТопФітнес» вам запропонують професійні кардіотренажери для фітнесу від відомих світових компаній, ціна яких, напевно, припаде вам до душі.