Основні помилки, які допускаються при проектуванні тренажерних залів

Фітнес клуб, як і будь-який інший спортивний об'єкт, висуває до приміщень низку особливих вимог. Правильно визначені архітектурно-планувальні рішення – це одна з найважливіших умов успішності закладу у майбутньому. Відомо чимало прикладів, коли фітнес-проекти, в які вкладено чимало коштів, сил та часу, стають відверто збитковими через ігнорування на стадії проектування основних норм та правил. Ось лише кілька помилок, здатних змусити клієнтів розчаруватися у тренажерному залі:

  • Недостатня площа роздягальня або душових;
  • Перетин потоків людей у вуличному та чистому взутті;
  • Високі коридорні коефіцієнти;
  • Невідповідність вхідної групи кількості відвідувачів;
  • Неправильний розрахунок вентиляційної та опалювальної системи.

Всі ці фактори безпосередньо впливають на комфорт відвідувачів і тому беруть участь у формуванні початкової думки про заклад.

Нестача допоміжної площі є найсерйознішою проблемою будь-якого фітнес-об'єкта. Це цілком зрозуміло: оренда, а тим більше покупка приміщення, вимагає серйозних витрат і цілком логічно, що будь-який власник воліє оплачувати площу тренажерного залу, а не коридорів. Однак, заощадивши на цих приміщеннях при покупці або відрізавши від них шматок на користь корисної площі на стадії проектування, можна серйозно поплатитися. Скупчення людей біля входу, змішування людей у спортивному та вуличному одязі, очікування черги у роздягальню – все це дуже негативно впливає на імідж фітнес клубу.

Хоч це і звучить парадоксально, але надмірно просторі холи та коридори також здатні зашкодити бізнесу. Великий коридорний коефіцієнт означає, що ви переплачуєте за площу, яка не приносить вам прибутку, а крім цього, ви змушені ще й опалювати, обслуговувати та підтримувати в чистоті ці приміщення. Пошук золотої середини в цьому питанні дуже важливий і без професійного підходу не обійтися.

Не менш важливим є розрахунок інженерних мереж, що обслуговують тренажерний зал. Недостатня вентиляція, неправильний розрахунок опалення, нестача душових сіток або туалетів можуть звести нанівець усі зусилля та позбавити ваш фітнес-клуб левової частки відвідувачів. Тренування в задушливому, вологому та холодному приміщенні викликають у відвідувачів негатив та відбивають бажання продовжувати відвідування закладу.

Важливі моменти проектування фітнес-клубів

Створюючи проект фітнес клубу, особливу увагу прийнято приділяти наступним моментам:

  • Пошук оптимального співвідношення корисної площі до допоміжної;
  • Правильному зонуванню клубу як щодо поділу «чистих» і «брудних» клієнтських потоків, так і щодо розміщення спортивного обладнання;
  • Розрахунку пропускної спроможності всього об'єкта та окремих його зон при «піковому» навантаженні.

Сьогодні, при зонуванні внутрішнього простору, фітнес клубу неодмінно повинні враховуватися індивідуальні особливості об'єкта, а також логіка. Багато клубів пропонують великий набір послуг з підтримки краси та здоров'я, тому важливим завданням для архітектора є розміщення всіх закладів у наявному обсязі таким чином, щоб кожен з них отримав достатню площу та розташовувався так, щоб відвідувачі могли без проблем знайти його. Іноді для реалізації цих вимог використовуються рішення на основі відкритого простору – фітнес клуб, схема якого заснована на цьому популярному у всьому світі принципі, є єдиним приміщенням, зонованим скляними перегородками. Часто творцями проекту використовується особливий прийом – роздягальні тренажерного залу мають таким чином, щоб відвідувачам доводилося трохи пройтися до місця тренування, повз басейн, масажний кабінет, салон краси та фітнес-бар. Таким чином, приходячи до зали, відвідувач знайомиться з повним асортиментом послуг.

Сучасний фітнес клуб пішов далеко вперед від «гойдалки» з 90-х. Сьогодні це не просто місце, де можна потренуватися, а цілий комплекс, що пропонує різні сервіси. Проектування тренажерних залів у наші дні є непростим та відповідальним завданням, оскільки від якісної роботи фахівця багато в чому залежить прибутковість бізнесу. Компанія ТОВ «ТОПФІТНЕС» - це команда професіоналів, якою виконано проектування десятків фітнес клубів, що успішно працюють в Україні. При виконанні робіт нами використовується сучасне програмне забезпечення та методи 3D-візуалізації, що дозволяють точно оцінити планувальні рішення та дизайн приміщень ще на стадії проектування. Також ми готові створити фітнес клуб будь-якого типу та масштабу «Під ключ», виконавши всі етапи роботи, починаючи від проектування та закінчуючи постачанням та монтажем тренажерів та іншого обладнання.