Краса завжди у тренді

Якщо ви пам'ятаєте сплеск підприємницької діяльності кінця 80-х і початку 90-х, то, напевно, не забули про таке явище як «гойдалка». Тренажерні зали, обладнані старим радянським, а частіше саморобним силовим обладнанням, росли як гриби після дощу та відкривалися у підвалах, ангарах, гаражах, шкільних спортзалах та навіть у приватних квартирах. З того часу минуло чимало часу. Канули в лету акції МММ, втратив актуальність мережевий маркетинг, перестали вишиковуватися черги за гамбургерами та кросівками. Але заклади, які допомагають стати красивішими, сильнішими і впевненішими в собі, як і раніше, неймовірно популярні і, набувши цивілізованого вигляду, надають послуги своїм клієнтам. Чи це не найкращий доказ того, що відкрити фітнес клуб в Україні не така вже й погана ідея?

Для тих, хто прагне швидкого повернення вкладених коштів та блискавичного отримання надприбутків, діяльність у сфері фітнесу однозначно не підходить. Відкриття тренажерного залу – бізнес для працьовитих, терплячих реалістів, які готові жертвувати своїм часом і силами. У середньому за величиною місті України фітнес клуб із гарним обладнанням та стабільним робочим колективом окупається зазвичай через 1,5-2 роки, після чого зал починає працювати на свого власника, приносячи йому вже непоганий дохід. Бізнес, пов'язаний з фітнесом, добрий тим, що надає своєму власнику практично необмежені можливості. Переважна більшість великих європейських та українських мереж фітнес клубів зросла саме з одного залу, в який було вкладено максимум праці та надій.

Як розпорядитись грошима?

Якщо ви вже твердо вирішили для себе, що фітнес клуб - це підходящий для вас бізнес, то попереду видно ще одне важливе питання - як краще розпорядитися грошима на старті? На сьогоднішній день існує цілих три варіанти вкладення коштів, кожен з яких гарний по-своєму:

  • Відкриття свого тренажерного залу «з нуля»;
  • Придбання франшизи у вже відомої мережі клубів;
  • Купівля готового фітнес клубу.

Всі три способи є прийнятними і можуть стати відмінним початком великого фітнес-бізнесу. Але, на наш погляд, привабливість цих варіантів, далеко не однакова. Почнемо з кінця:

На всьому готовому

Купуючи готовий бізнес, ви відразу отримуєте тренажерний зал, обладнання, клієнтів і, найчастіше, персонал. Здавалося б – чим поганий такий варіант? На жаль, вкладаючи солідну суму (а швидше за все ціна питання буде не малою), ви не отримуєте головного – безцінного досвіду. Фітнес є не простою справою і в цій сфері важлива не тільки технічна та економічна частина, а й людські відносини. Нерідко клуб, який змінив свого власника, поступово втрачає популярність і закривається. Причина завжди банальна – відсутність навичок «плавання» у цьому бізнесі. Також не варто забувати і про те, що купуючи готове підприємство, ми отримуємо з ним і всі недоробки та незручності. Старий господар, особливо якщо він стояв біля витоків справи, напевно, знав, як парирувати удари, але тепер ці проблеми перейшли до вас.

Під чужим прапором

Франшиза є більш привабливим способом започаткування бізнесу в галузі фітнесу. Ви платите за готове ім'я та отримуєте безцінний товар – розкручений бренд. Тепер все залежить від вас – ви можете розпорядитися цією перевагою максимально ефективно, піднявшись на популярності мережі або все зіпсувати. Найчастіше клуби, що продають франшизу, пропонують реальну допомогу молодим залам, консультуючи з важливих питань та забезпечуючи рекламу. Зрозуміло, всі ці опції не безкоштовні та закладені у вартості послуги. Окрім цього ще одним важливим моментом є те, що для отримання дійсно хорошого імені для клубу, доведеться вкласти чимало коштів у якісне, зазвичай професійне обладнання для фітнесу, оформлення інтер'єрів у якомусь корпоративному стилі, а також кваліфікований персонал. У цьому немає нічого незвичайного - франчайзер не хоче ризикувати своєю репутацією, що склалася і вимагає від франчайзі «відповідати». Ця особливість значно підвищує розмір інвестицій у новий клуб.

Сподівайся на себе

Відкриваючи фітнес клуб «з нуля», ви опинитеся віч-на-віч з безліччю великих і малих проблем. Але при цьому все залежатиме тільки від вас – «шишки», отримані в перші місяці роботи, стануть безцінним багажем, який з часом з вас зробить справжнього профі галузі. Ще один плюс - ви самі маєте право розраховувати свої сили та вкладення. Якщо вважаєте, що залу площею 100м2 спершу достатньо, то так воно і буде і ніхто не зможе вплинути на ваше рішення. Оформлення інтер'єру, підбір обладнання і навіть закупівля банальної сантехніки в цьому випадку принесуть вам неймовірне задоволення, порівнянне з відчуттями юного новосела, що вибирає обстановку для своєї першої, окремої від батьків квартири.

Компанія «ТОПФІТНЕС» не залишить вас поза увагою, який би ви варіант вкладення коштів ви не вибрали б. Ми готові запропонувати відмінне обладнання для тренажерного залу, як спортивне, і технічне. Наші фахівці допоможуть створити зал «з чистого аркуша», переобладнати на ваш смак готовий клуб або привести заклад до суворих вимог франчайзерів.