Як правильно зонувати фітнес клуб?

Відкриття будь-якого фітнес клубу передує серйозна робота, яка починається ще до стадії проектування. Розробка концепції та визначення цільової аудиторії – ось два найважливіші завдання, які є вихідною інформацією для роботи над проектом будь-якого тренажерного залу. Наступним за значимістю робочим процесом із упевненістю можна назвати поділ фітнес клубу на зони. Тут потрібно згадати важливу деталь – якщо ви будуєте свій тренажерний зал «з нуля», то вам буде простіше виконати ідеальну розбивку. У цьому випадку, при розробці планувальних рішень можна врахувати всі особливості майбутнього закладу та розробити оптимальне зонування фітнес клубу. Набагато складніше все передбачити, якщо доводиться мати справу з приміщеннями, що вже існують, наприклад вписаними в простори торгово-розважальних комплексів. Такий варіант передбачає роботу з наявними площами та плануваннями, що серйозно знижує простір для творчості. Але, незважаючи на обмеження, професійний підхід до роботи дає змогу максимально ефективно використати кожен квадратний метр навіть у цій непростій ситуації.
У нашій статті показано спрощене планування фітнес клубу, яке передбачає наявність стандартних зон та служб, найбільш популярних у відвідувачів тренажерних залів в Україні.

Ресепшен

Без жодних перебільшень можна сказати, що ресепшен фітнес клубу є його обличчям. Зазвичай цей простір розбивають на дві частини – клієнтську зону та частину приміщення, де знаходиться робоче місце адміністратора, тобто стійка. Досвід показує, що навіть при дефіциті площі можна домогтися високої функціональності цієї локації, за умови, що буде правильно обрана схема переміщення клієнтів. Дуже важливо не перевантажувати це місце меблями – привабливою ергономічною стійкою, диваном для очікування та секцією з осередками для зберігання особистих речей цілком достатньо.

Роздягальня

При плануванні роздягальні важливо правильно підібрати моделі шаф і оптимально розмістити їх на доступній площі. Крім цього, не варто забувати і про лави - в залежності від розмірів і конфігурації приміщення, можна використовувати інтегровані з шафками або моделі, що окремо стоять. Важливий момент: площа жіночої роздягальні розраховується з урахуванням того, що на одну відвідувачку має припадати в 1,5-2 рази більше вільного простору, ніж клієнта сильної статі. Не слід забувати і про те, що в цій зоні повинні бути додаткові дзеркала, а також фени.

Зонування тренажерної зали

У будь-якому фітнес-клубі основну площу приміщення займає тренажерний зал. Цей простір поділяється на зону, де знаходяться силові тренажери та зону кардіо. Грамотний поділ відвідувачів, які тренуються на силовому устаткуванні та виконують вправи на кардіо обладнанні, підвищить рівень комфорту та безпеки відвідувачів. Кардіо зона повинна мати досить велику площу, тому що потрібно враховувати, що кардіотренажери використовують як клієнти, які відвідують зал виключно для підтримки стрункої фігури, так і любителі силових тренувань.

Зона, відведена для силових тренувань, завжди займає велику площу, тому що вантажоблокові та призначені для роботи з вільними вагами тренажери мають солідні габарити. При цьому скористатися універсальною формулою для визначення необхідної для кожного з них площі неможливо, через велику різноманітність пристроїв. Розміщення тренажерів у залі з використанням 3D візуалізації є відмінним вирішенням цієї проблеми, що дозволяє реально оцінити можливості приміщення та визначити відстані між обладнанням з урахуванням вимог функціональності та безпеки.

Зона групових програм

Заняття аеробікою, пілатесом та йогою користуються сьогодні великим попитом, особливо у жінок. Зона, відведена для таких тренувань – це окрема зала або зали, обладнані для проведення занять з цих дисциплін. Наявність кількох невеликих залів показало найбільшу ефективність у разі, оскільки таке рішення дає можливість проводити одночасно заняття кількох груп. Також окремі зали, які не зайняті групами, можуть використовуватися для проведення персональних тренувань.

Додаткові зони

У тому випадку, якщо дозволяють фінансові засоби та вільний простір, можна організувати у фітнес клубі та інші зони, які будуть популярні у відвідувачів та принесуть непоганий прибуток. До цих локацій можна віднести дорослі та дитячі басейни, сауни, зони SPA з масажними та косметологічними кабінетами. Варіантів може бути безліч, починаючи від залу єдиноборств і закінчуючи критим тенісним кортом

Проблема правильного зонування фітнес-об'єкта може стати досить серйозною, особливо якщо йдеться про вже існуюче приміщення, що має складну конфігурацію або обмежене площею. Професійне проектування фітнес клубу, що пропонує компанія ТОВ «ТОПФІТНЕС» - це відмінний вихід із ситуації, який дозволить вам уникнути помилок при зонуванні та розстановці обладнання. Візуалізація проекту, виконана в 3D – це ефективний та дуже наочний спосіб знайти оптимальне рішення для зонування приміщення з будь-якими параметрами. Звертайтеся до «ТОПФІТНЕСУ» і ви зрозумієте, що навіть найскладніше завдання має безліч варіантів вирішення, якщо за роботу беруться фахівці.