Багато хто вважає, що бізнес-план – це документ, необхідний для того, щоб довести інвесторам, що їхні гроші будуть витрачені максимально ефективно. Це не зовсім так – план такого роду потрібен насамперед самому бізнесменові, щоб проаналізувати свої можливості, переконатися в тому, що проект реальний і не стане марною тратою часу та грошей. Можна впевнено говорити про те, що бізнес-план фітнес клубу з розрахунками витрат – це готове керівництво до дії, своєрідна інструкція, яка поряд із проектом залу є фундаментом, на якому закладається майбутній успіх.

Як бізнес-план сприяє успіху?

Підприємці із солідним стажем знають, що у бізнесі одним із найнебезпечніших явищ є самообман. Бажання описати ситуацію у райдужних тонах може сформувати віру у власну пропаганду, яка має руйнівну силу. Тому важливо, щоб бізнес-план фітнес клубу описував реальний стан речей. Точний аналіз дійсності, відображений у документі, дозволяють відповісти на важливі питання:

  • Наскільки перспективним є ринок збуту подібних послуг у вибраному вами місці;
  • Якими будуть витрати на реалізацію проекту та як швидко він окупиться, враховуючи вартість абонементів та неминучі щомісячні витрати;
  • Які проблеми підстерігають бізнес на початку шляху та які заходи можна вжити для їх вирішення;
  • Які показники найточніше відображають стан справ.

Зазвичай бізнес-план становлять терміном 2-3 року, тобто найбільш складний період нового підприємства. Перший рік роботи прийнято оцінювати за щомісячними показниками, другий – за квартальними та лише на третій рік можна перейти до висновку річних показників.

Чому важливо складати бізнес-план самостійно?

Більшість серйозних зарубіжних інвесторів приймають до розгляду бізнес-плани, складені виключно власником бізнесу та його найближчим оточенням. Інформація про те, що роботу виконували сторонні аналітики, як правило, сприймається негативно і часто є причиною відмови у виділенні коштів. Не важливо, чи залучаєте ви фінанси з боку або розраховуєте на свої сили – бізнес-план бізнесу має бути розроблений вами самостійно. Проектування фітнес клубу, ремонт, пошук обладнання та персоналу – на початковому етапі всі ці завдання є другорядними, поки ви не переконаєте головного інвестора, що вкладає в проект час, енергію та нерви, тобто себе, у тому, що «гра стоїть свічок».