Матеріал дисків для тренажерного залу

Купуючи силове обладнання для тренажерного залу, вибору дисків приділяють особливу увагу. Ці вироби широко представлені на вітчизняному ринку різними моделями та можуть мати різне виконання, дизайн та, зрозуміло, ціну. Найважливішою характеристикою будь-якого диска є матеріал з якого він виготовлений. Сучасні виробники пропонують такі види дисків:

 • Сталеві із хромовим покриттям;
 • Сталеві пофарбовані;
 • Сталеві гумові;
 • Сталеві поліуретанові;
 • Сталеві бамперні;
 • Бітумні;
 • З композитних матеріалів;
 • З полімерних матеріалів.

Кожна з перерахованих груп обтяжувачів має свої особливості, а також переваги та недоліки. Найчастіше для комерційного використання в Україні вважають за краще купити диски для штанги зі сталі з різними видами покриттів. Такий вибір пов'язаний з тим, що саме снаряди з металу найбільш практичні та довговічні, а також максимально стійкі до механічних пошкоджень.

Сталеві диски із хромовим покриттям виглядають дуже презентабельно. Вони максимально захищені від корозії та не вимагають обслуговування та спеціального догляду. Для підтримки в ідеальному стані досить періодично протирати вологою тканиною. Сталеві забарвлені диски – це найпоширеніший вид млинців для штанги. Професійні вироби такого типу зазвичай мають стандартне забарвлення, що відповідає вазі обтяжувача. Обслуговування цих снарядів полягає в їхньому фарбуванні, яке при високій якості фабричного покриття може знадобитися лише через кілька років. Диск гумовий для штанги – ідеальний варіант для використання у комерційних тренажерних залах із високою відвідуваністю. Переваг у цих виробів є чимало:

 • Стійкість до корозії;
 • Низький рівень шуму під час використання;
 • Приємна на дотик поверхня;
 • Просте очищення з використанням води та побутових миючих засобів.

Крім цього, диски з гумовим покриттям не ушкоджують покриття підлоги та розташовані поблизу предмети при випадковому контакті. З недоліків цього варіанта можна назвати лише ледь помітний запах гуми, властивий новим дискам. Враховуючи перелічені особливості, млинці такого типу можна рекомендувати для будь-яких залів, що використовуються як у комерційних, так і професійних цілях.

Типи дисків для тренажерного залу

У сучасних тренажерних залах використовують грифи різного типу, з кожним із яких використовують диски особливої конструкції. Головною відмінністю млинців є діаметр посадкового отвору, який повинен відповідати втулці грифа. Класичний варіант – олімпійські млинці для штанги, призначені для олімпійських грифів. Ці диски, що широко застосовуються як у тренувальному процесі, так і при проведенні змагань, виготовлені з якісної сталі та мають забарвлену в стандартний кольоровий ряд поверхню або кольорове гумове покриття. Їхній посадковий отвір має діаметр 51 мм і розрахований для використання з втулкою грифа, діаметром 50 мм. Диски такого типу представлені лінійкою розмірів від 1,25 до 20 кг. До 15 кг олімпійські диски мають різний зовнішній діаметр. Млинці 15 та 20 кг нового та старого типу мають зовнішній розмір 45 см.

Ще один тип млинців, який рекомендують для придбання до тренажерних залів – це диски для фітнесу. Вони розраховані на застосування зі стандартним грифом із втулкою 50 мм, як і олімпійські, але відрізняються від останніх зовнішнім виглядом. Диски для фітнесу виготовляються спеціально для тренувань, тому не мають суворого стандарту за діаметром та формою. Для зручності користувачів ці вироби обладнають ручками та отворами для перенесення, а крім цього, нерідко можна зустріти диски багатокутної форми, змінної товщини, увігнуті тощо. До їхнього кольору також не висувається жодних вимог, і виробники повністю вільні у виборі оформлення цього інвентарю. Фітнес-диски можуть бути забарвленими сталевими, хромованими, гумовими, покритими полімерними матеріалами. Також низка компаній випускають продукцію з легких сплавів, яка при невеликій вазі може мати великий діаметр.

Компанія ТОВ «ТОПФІТНЕС» пропонує придбати в Україні диски для олімпійської штанги, а також млинці для фітнесу та кросфіту, для комерційного та професійного використання у тренажерних залах. Ми маємо все, що може знадобитися при обладнанні будь-якого спортивного залу силовим обладнанням. Нашими партнерами по бізнесу є відомі виробники товарів для фітнесу, такі як Alex та InterAtletika, продукція яких відома своєю бездоганною якістю.