Розбірні чи цілісні гантелі?

Вибираючи в тренажерний зал гантелі, доводиться мати справу лише з двома типами цих спортивних снарядів. Виробниками представлені у продажу розбірні та цілісні моделі у різних виконаннях та модифікаціях. Розбірні гантелі мають високу універсальність - додаючи і прибираючи диски, користувач може регулювати їх вагу в широкому діапазоні. Нерозбірні гантелі, представлені широким ваговим рядом, дозволяють уникнути необхідності витрачати час на набір ваги в перервах між підходами.

При поверхневому знайомстві з питанням може здатися, що професійні розбірні гантелі – це все, що потрібно для якісних тренувань. Але це не так. Багато програм вправ, спрямовані на силу та витривалість, вимагають мінімальних інтервалів між підходами при використанні снарядів різної ваги. Гантелі розбірного типу, за всіх їх переваг, не можуть забезпечити оперативної зміни навантаження, тому цілісні моделі з правильно підібраним інтервалом ваг є оптимальним вирішенням проблеми.

Розбірні гантелі дають змогу економити місце в залі, а крім того, вони вигідніші при покупці. Але у хорошому комерційному тренажерному залі мають бути у достатній кількості як розбірні, так і цілісні гантелі. Наявність снарядів зі знімними дисками та гантельний ряд із широким вибором ваг, напевно, оцінять усі без винятку відвідувачі фітнес-клубу.

Скільки і яких нерозбірних гантелей потрібно тренажерному залу?

Досвід показує, що гантелей у тренажерному залі не може бути надто багато. При правильній організації простору в зоні вільної ваги, з використанням спеціальних стійок, навіть найбільший гантельний ряд займає мінімум місця. Виробники випускають професійні нерозбірні гантелі із широким діапазоном ваг, від 0,5 до 50 кг. У великому фітнес-центрі краще мати 2-3 таких гантельних ряди, щоб клієнтам не доводилося витрачати час на очікування. У невеликому залі цілком достатньо одного комплекту, розміщеного на компактній багатоярусній стійці.

Потрібно також враховувати, що уподобання чоловіків і жінок при виборі спортивних снарядів дещо відрізняються. Атлетам чоловічої статі підходять гантельні ряди з кроком ваг 2 кг, а для жінок крок повинен бути в 4 рази менше. До того ж, ряд ваг для жінок цілком може закінчуватися 20 кг, тоді як у чоловіків у ходу навіть гантелі масою 40-50 кг. Вибравши для комерційного залу два ряди - чоловічий і жіночий, ви напевно не помилитеся.

Якщо говорити про виконання таких гантелей, то обов'язковою умовою для професійного використання є рукояті з насічкою. Також бажано гумове або пластикове покриття та добре помітне маркування. Відмінно себе показали в умовах фітнес-клубів гантелі з вантажами багатокутної форми – вони не перекочуються, а також можуть використовуватись для віджимань.

Вибираємо професійні розбірні гантелі

Вибрати професійні гантелі зі змінною вагою дещо складніше, ніж нерозбірні. Ці снаряди складаються з кількох деталей, і кожна з них повинна забезпечувати комфорт та функціональність. Дуже важливою частиною цих виробів є олімпійський гриф. Він може бути як прямим циліндричним, там і зі змінним перетином. Для фітнес клубу підійдуть обидва типи, тому що форма грифа - це питання скоріше особистих переваг. Насікання на поверхні рукояті – обов'язкова умова для професійних снарядів. Хороше зчеплення грифа з долонею забезпечує не лише комфорт, а й безпеку тренування.

Диски гантелей можуть мати різне виконання:

  • Поліуретанові;
  • Обгумовані;
  • Вкриті пластиком;
  • Хромовані;
  • Пофарбовані.

Для будь-яких залів краще диски покриті гумою або пластиком. Покриття деталей, що амортизує, знижує рівень шуму у великій залі і дозволяє зберегти відмінний зовнішній вигляд снаряда довгі роки.

Замки розбірних гантелі можуть бути гвинтовими або затискними. Затискна конструкція дозволяє максимально швидко зафіксувати диски на грифі, але вона не така надійна як гвинтова. Тому для фітнес-клубу, таки, краще вибрати гвинтове виконання. Окремо варто згадати набірні гантелі BOWFLEX. Це найбільш «просунуті» спортивні снаряди, що дозволяють проводити зміну ваги максимально швидко. Автоматичні замки BOWFLEX у комплекті зі спеціальною підставкою забезпечують зміну дисків одним рухом руки.

Потрібна допомога у виборі гантелей?

Шукаєте якісні професійні гантелі для фітнес-клубу? Фахівці ТОВ «ТопФітнес» готові допомогти вам зробити правильний вибір та купити відмінне обладнання для зони вільної ваги за розумною ціною. У нашому асортименті продукція таких відомих компаній, як Eleiko, Stein, BOWFLEX, Alex Fitness та багатьох інших. Ми пропонуємо повний спектр послуг, починаючи від допомоги у виборі гантелей до їхньої безкоштовної доставки в будь-який спортзал на території України.