У пошуках ідеального інструктора

Найм співробітників для компаній, що працюють у фітнес індустрії, завжди є відповідальним та непростим завданням. Знайти людину «з вулиці», яка має значні біцепси зовсім нескладно, але вважається, що для ефективної роботи тренажерного залу потрібні кваліфіковані фахівці, які повинні мати цілий комплекс позитивних якостей:

 • Спеціальна освіта, наскільки можна вища;
 • Певний досвід роботи;
 • Приємний зовнішній вигляд;
 • Ввічливість;
 • Виконавчість;
 • Порядність;
 • Комунікабельність;
 • Ініціативність.

Крім цього, обов'язковою умовою є хороша фізична форма та відсутність шкідливих звичок. Цілком очевидно, що знайти такий ідеал навряд чи вдасться – існування таких співробітників взагалі віриться важко. Та й чи потрібні такі спеціалісти?

Чому Вам не потрібний бездоганний співробітник

Більшість керівників фітнес клубів допускають при підборі персоналу серйозну помилку, враховуючи безліч абсолютно формальних якостей і при цьому упускаючи насправді важливі. Щоб зрозуміти це, дайте відповідь на кілька запитань:

 • Навіщо вам спеціаліст, який має вищу спортивну освіту? Ви впевнені, що у наші дні диплом є мірилом професіоналізму?
 • Великий досвід роботи у солідних фітнес клубах повинен не вселяти повагу, а насторожувати. Що змусило попереднього роботодавця розлучитися із таким цінним співробітником? Може він не надто серйозно ставився до своїх обов'язків чи має сварливий, неуживливий характер?
 • Гарний, привабливий, комунікабельний, з чудовою статурою, профільною освітою та відповідними запитами із заробітної плати – Вам потрібна «зірка» чи співробітник? Для розкрученого клубу такий інструктор буде знахідкою, але для нового залу, власник якого зробив серйозні вкладення у нову справу і думає навіть не про заробіток, а лише про поступове повернення вкладених коштів, дорогий «іміджевий» тренер навряд чи доречний.

Виходить, що співробітників потрібно шукати не серед професіоналів, а серед любителів? Це так - молодий фітнес-клуб, інструктори якого «ростуть» разом з ним – це заклад, в якому може скластися стабільний і дуже ефективний колектив, який згуртований спільною справою і любить свою роботу.

Найкращий співробітник для нового фітнес клубу

З погляду суворого практикизму, оптимальним тренером для нового тренажерного залу є аматор-ентузіаст, який «хворіє» на спорт, прагне вчитися новому і горить бажанням віддавати наявні знання іншим. Для такої людини робота в клубі стане улюбленим заняттям, тому на етапі становлення бізнесу з ним можна домовитися про невисоку заробітну плату або про деякий відсоток від проданих абонементів.

Якщо є можливість взяти студентів, для яких фітнес є серйозним захопленням та які хочуть реалізувати себе як інструктор – не роздумуючи приймайте їх на роботу. Для здобуття теоретичних знань завжди можна запросити професіонала з тематичним семінаром, а досвід прийде дуже швидко, якщо є бажання та можливість практикуватися. Молоді фахівці швидко «ростуть», а їх запал і ентузіазм позитивно позначається на атмосфері в залі, що дуже подобається клієнтам.
Сьогодні, щоб відкрити фітнес клуб, потрібен не лише тренерський склад, а й такий співробітник, як адміністратор. Знайти людину на цю посаду трохи легше, ніж на місце інструктора, адже для роботи за стійкою не потрібні спеціальні вміння. Адміністратор тренажерного залу повинен мати дисциплінованість і вміння спілкуватися з людьми – на базі цих якостей можна отримати відмінного спеціаліста своєї справи, використовуючи простий набір інструкцій, складених особисто вами. Можете докладно описати розпорядок дня та дії адміністратора у різних ситуаціях, наприклад «спілкування з новим клієнтом», «розповідь про рекламну акцію», «ознайомча екскурсія клубом» тощо. Цей метод введення в курс справи дуже простий і не займає ні у вас, ні нового співробітника багато часу - навчання відбувається прямо в процесі роботи.