Штанга є спортивним снарядом, що допомагає побудувати гарну фігуру, наростити м'язи та розвинути силу та витривалість. Кожен атлет, який займається силовими видами спорту, неодмінно використовує штангу у тренуваннях. Це обладнання для роботи з вільними вагами можна назвати універсальним, так як воно може використовуватися для тренування всіх груп м'язів. Присідання, жими та тяги, що виконуються зі штангою – це базові вправи для таких видів спорту як важка атлетика, пауерліфтинг, кросфіт та фітнес.

Домашня чи професійна штанга: як вибрати та не помилитися?

Якісна професійна штанга – це неодмінний атрибут будь-якого фітнес-клубу чи тренажерного залу. Цих снарядів має бути у зоні вільних ваг у достатній кількості, адже попит на них завжди дуже високий. Але не всі мають можливість відвідувати клуби та тренуватися у спеціально обладнаних приміщеннях – заняття в домашніх умовах також можуть допомогти підтримувати себе у формі та отримувати заряд бадьорості. Олімпійський гриф купити сьогодні нескладно, а ще простіше укомплектувати його дисками, але проблема вільного простору у більшості квартир та будинків є основною перешкодою для такої покупки.

Для тих, хто воліє тренуватися вдома, відмінним виходом із стану може стати домашня штанга – компактна та доступна за ціною. Виробники пропонують великий вибір моделей різної довжини та конструкції, серед яких є як близькі за габаритами до професійного стандарту, так і компактні.

Приймаючи рішення, який гриф для штанги вибрати, професійний або аматорський, багато власників комерційних спортивних клубів роблять серйозну помилку, віддаючи перевагу моделям для домашнього використання. Насправді спокуса укомплектувати зону вільних ваг таким обладнанням велика – різниця в ціні між професійним і аматорським снарядом може становити кілька разів. Цього робити в жодному разі не можна з кількох важливих причин.

Особливості професійних штанг

В основі будь-якої штанги, незалежно від її призначення, лежить гриф. Саме ця частина снаряда є найвідповідальнішою при виборі. Моделі для професійного використання мають такі особливості:

  • Строго відповідають прийнятим у світі стандартам, тому ідеально підходять для експлуатації з олімпійськими дисками з отвором посадки 50 мм;
  • Виготовлені із спеціальних сплавів, здатних витримувати великі статичні та динамічні навантаження, а також стійкі до корозії;
  • Втулки таких штанг кріпляться до грифу за допомогою підшипників для максимальної зручності використання;
  • Снаряд має чітко вивірену вагу та відповідає міжнародним стандартам;
  • Деталі кріплення, що використовуються в конструкції грифа, максимально надійні та довговічні.

Незважаючи на те, що багато аматорських моделей штанг дуже схожі на професійні, досвідчений атлет відразу ж розрізнить ці два снаряди. Якщо говорити про олімпійський гриф, то для професійного використання велику роль відіграє пружність. Під великим навантаженням якісний гриф пружно згинається, що особливо цінується при виконанні ривків, поштовхів, присідань та станових тяг. Ця властивість залежить від металу з якого виготовлений гриф і притаманний тільки кращим моделям.

Особливості штанг для дому

Аматорське обладнання для тренувань з вільними вагами може мати найвищу якість, але при цьому його використання у тренажерних залах неприпустимо. Серед особливостей, які можуть завдати клопоту при комерційному використанні, слід зазначити такі:

  • Відсутність чіткого стандарту розмірів. Виробники аматорського інвентарю часто випускають не уніфіковану продукцію, тому підібрати диски до них непросто;
  • Чи не дотримання вагових стандартів. Гриф штанги може мати вагу 7, 10, 12 або 15 кг, що плутає відвідувачів зали та призводить до помилок при комплектації снаряда обтяжувачами;
  • Втулки домашніх штанг кріпляться без підшипників, інколи ж і нерухомо. Працюючи з великими вагами це завдає незручності;
  • Максимальне допустиме навантаження на гриф домашніх моделей невелике;
  • Сплави, які використовуються виробниками при виготовленні таких штанг, не забезпечують їм належної пружності і, на жаль, іноді і міцності.

Оцінивши перелічені вище властивості, можна зробити простий висновок – домашня штанга у тренажерному залі – це джерело клопоту та загроза безпеці. Заощадити на цьому устаткуванні не вдасться, тому що аматорські грифи, при інтенсивному використанні, виходять з ладу дуже швидко. Для фітнес-клубів та тренажерних залів вибирають виключно оснащення професійного рівня, віддаючи перевагу продукції перевірених часом брендів.

Шукаєте професійну штангу в Україні?

Швидко та недорого купити в Україні олімпійську штангу високої якості для тренажерного залу чи особистого використання, ви завжди можете на сайті TopFitness.ua. Наш асортимент – найкращий у країні, адже ми пропонуємо лише продукцію компаній зі світовим ім'ям. У каталозі обладнання ви знайдете 

грифи та диски від таких виробників як Eleiko, Stein, Alex Fitness, InterAtletika.

Всі вироби, представлені нами, є оригінальною продукцією та мають офіційну гарантію від виробника. Доставка покупок у будь-який регіон України здійснюється безкоштовно. Компанія ТОВ «ТопФітнес» - це надійний постачальник обладнання для фітнес-клубів та тренажерних залів, якому довіряють як великі мережі фітнес-клубів, так і невеликі тренажерні зали.