До безперечних плюсів варто віднести відсутність необхідності оплачувати абонемент, йти чи їхати до тренажерної зали, а також ділити спортивне обладнання з іншими відвідувачами. З недоліків слід зазначити необхідність капіталовкладень у домашні тренажери. Купити комплект кардіо- та силового обладнання для особистого використання може дозволити собі далеко не кожен, а крім цього спортивна техніка займає чимало місця. Але, якщо ви твердо вирішили будувати тіло своєї мрії вдома і придбали тренажери аматорського чи професійного рівня, то насамперед важливо навчитися ними правильно користуватися.

Кількість, яка не переходить у якість

Основною помилкою більшості початківців домашніх атлетів є відсутність почуття міри. Отримати пораду професійного тренера, як у тренажерному залі, вдома не вийде, а інформація, яку пропонують численні фітнес-блогери у мережі, буває досить суперечливою. Багато хто вважає, що виявляючи максимальну старанність 7 днів на тиждень, можна отримати швидкий та якісний результат – скинути зайву вагу або накачати м'язи. Але, атакуючи годинами домашній кардіотренажер чи силову мультистанцію, ентузіаст замість здоров'я та краси отримує перевтому, травми і, як наслідок, швидку втрату мотивації.

Скільки і як потрібно тренуватися, щоб не отримати зворотний ефект і не довести себе до знемоги? Все просто - не намагайтеся здійснити подвиг і поставити світовий рекорд у стислий термін. Якщо йдеться про кардіотренажер - бігову доріжку або орбітрек, то варто починати заняття з мінімального навантаження, порівнянного за інтенсивністю з прискореною ходьбою. Займатися можна щодня, розпочавши з 10-15 хвилин і поступово збільшуючи тривалість заняття та зусилля. Сучасні домашні орбітреки, степери та доріжки пропонують своїм власникам кілька програм, серед яких є і розраховані на новачків.

Ви не станете худнути з перших занять - упокоритеся з тим, що перші результати стануть видні лише після того, як ви зможете безперервно «бігти» на тренажері як мінімум 30-40 хвилин. Але витрачений на підготовку час окупиться з лишком, адже поступово збільшуючи тривалість занять та зусилля на тренажері, ви якісно підготуєте себе до серйозних тренувальних навантажень, зміцнивши м'язи, серцево-судинну та дихальну систему. Також ви досконально вивчите свій організм, зрозумієте, що йому потрібно і, зрозуміло, добре освоїте домашнє фітнесове обладнання.

Регулярність – найкоротший шлях до успіху

Ще делікатнішого підходу вимагають силові тренування в домашніх умовах. Пам'ятайте, що накачати м'язи за тиждень поки не вдалося нікому, а ось культуристів-початківців, які отримали серйозну травму зв'язок або м'язів на перших же тренуваннях, у світі хоч відбавляй. Тому кожне силове тренування потрібно починати з 10-хвилинної розминки без обтяжувачів. Досвідчені спортсмени також рекомендують проводити частину розминки на орбітреці або біговій доріжці, які допоможуть підготувати серце та зв'язки до майбутніх навантажень.

Щодо того, скільки потрібно тренуватися, щоб отримати хороший прогрес, то однозначну відповідь тут дати складно. Більшість професійних бодібілдерів займаються три-чотири рази на тиждень, при тривалості тренування від 40 хвилин до півтори години. При правильній організації процесу, якісному повноцінному харчуванні та дотриманні режиму такий підхід можна назвати оптимальним для будь-якої дорослої людини.

Підбиваючи підсумки, варто нагадати, що домашні тренування на тренажерах, так само як і заняття на спортивному обладнанні у фітнес-клубі, повинні приносити задоволення. Головний показник при цьому - це не кількість годин, які ви провели, використовуючи домашній еліптичний тренажер або штангу, а регулярність занять та правильне виконання всіх вправ.