Не нехтуйте конкурентами

Починаючи бізнес у сфері фітнесу, ви відразу ж вступаєте у особливі взаємини із власниками інших залів, розташованих у прилеглому районі, а іноді й у межах міста. Навіть ще не відкривши двері своєї «гойдалки» для клієнтів, ви стаєте конкурентом, на якого звернено найпильнішу увагу. Буквально 10-15 років тому поява нового спортивного об'єкта не викликала б особливого інтересу у побратимів по цеху, хіба що ваша зала була б у сусідньому з іншим клубом будинку. Але зараз, коли конкуренція у фітнесі дуже висока, зовсім інакше.

Саме тому виходити на ринок послуг потрібно в повному озброєнні, знаючи місцеву специфіку та основні прийоми конкурентів. Для цього, перш ніж створювати бізнес-план, витратите кілька днів на походи до навколишніх спортивних клубів з метою ознайомлення з їхньою діяльністю. Вас має цікавити все, починаючи від такої важливої речі як вартість абонементу у фітнес клуб на сусідній вулиці та закінчуючи такою дрібницею, як об'єм шафок у роздягальні. Зробивши аналіз отриманої інформації, ви зможете впевнено позиціонувати себе серед інших компаній, вибравши свій індивідуальний стиль роботи, а також використовувати недоліки конкурентів на свою користь.

Працюйте з клієнтами

Відомо, що формальність у стосунках вбиває порозуміння. Застосовується це правило і для роботи з клієнтами фітнес клубу. Пошук нового підходу у тренувальному процесі дасть можливість вигідно виділитися серед відомих, але однотипних власників франшиз. Далеко не все у світі спорту ще придумано – тут варто згадати творців напряму CrossFit, які лише вдихнули нове життя у відомий з середини XX століття метод циклічного тренінгу і побудували на своїй розробці світову фітнес-імперію. Маленькі компанії мають більше можливостей щодо роботи з клієнтами – вони можуть оперативно реагувати на їхні побажання, на відміну від неповоротких мережевих фітнес клубів з їхньою важкою на підйом бюрократичною машиною. Маючи можливість швидко адаптуватися під вимоги ринку та усувати недоліки в режимі реального часу, невеликий стартап отримує серйозну перевагу перед великими центрами фітнесу.

Не бійтеся нововведень

Якщо у вас є можливість залучити клієнтів інноваціями, які ще не набули поширення в нашій країні – дерзайте. Якісна і незвичайна альтернатива продукту, що набив оскому, пропонованого переважною більшістю тренажерних залів, стане великим плюсом для вашого бізнесу. Великі структури не здатні до швидких змін, тому стартапа завжди має в запасі час для маневру, перш ніж новинка буде впроваджена в мережевих залах. Незвичайні тренувальні програми, нове ефективне обладнання для тренажерного залу, інноваційні методики харчування – все це може стати хорошою підмогою у справі залучення нових клієнтів.

І найголовніше – не намагайтеся копіювати вже існуючі моделі бізнесу. Сучасний ринок пересичений однотипними проектами і явно потребує перезавантаження. Ваші нові ідеї та енергія повинні бути спрямовані на створення, а не копіювання.
Якщо у вас є чудова ідея для фітнес-стартапу, але ви потребуєте її технічної реалізації, компанія ТОВ «ТОПФІТНЕС» готова стати вашим надійним партнером. Ми понад 10 років поставляємо обладнання для тренажерних залів у фітнес клуби України та можемо запропонувати найпередовіші рішення від всесвітньо відомих брендів. Ми готові обладнати ваш фітнес клуб тренажерами високої якості або просто виконати всі роботи з облаштування приміщень тренажерного залу «Під ключ».